НАРОДНА ОСВІТАЯрослав Стельмах. Біографія, життєвий і творчий шлях

Автор: admin от 28-04-2013, 11:42, переглянуло: 14775

Деякі відомості із біографії Ярослава Стельмаха, інформація про його творчість тощо.

Категорія: Українська література

 


Ярослав Стельмах - Синій автомобіль, читати текст твору повністю

Автор: admin от 28-04-2013, 11:22, переглянуло: 37979

Книжки. На стіні — великий портрет А. Олія. Під ним на секретері маленьке погруддя Толстого. Величезний письмовий стіл, захаращений словниками, книжками, рукописами. А. збуджено товчеться в кімнаті, часто зупиняється, жестикулює, часом завмирає в задумі, знов кидаешься аби-куди.

Бува. наштовхується на стіл. На наших очах відбувається синтез думки.

Категорія: Українська література

 


Ярослав Стельмах - Провінціалки. Читати текст твору повністю

Автор: admin от 31-08-2013, 18:40, переглянуло: 6808

ЧАСТИНА ПЕРША

Двоповерхова дачна будівля, зведена років п'ятнадцять тому за індивідуальним проектом, так би мовити, на віки. Панує англійський стиль з огляду на час та можливості вітчизняних будівельників. Увесь нижній поверх — хол з двома дверима в глибині. Ліві ведуть до кімнати, де знайшли тимчасовий притулок Таня та Лідія Андріївна.Назвемо цю кімнату Тетяниною...

Категорія: Українська література

 


Якою я уявляю школу майбутнього (твір-роздум)

Автор: admin от 20-01-2013, 23:44, переглянуло: 34151

Якою я уявляю школу майбутнього? Зовні вона зміниться дуже мало. А оі усередині!

Двері в приміщенні будуть автоматичними, а вікна — металопластиковими.У кожного учня буде своя магнітна карта, щоб зайти у школу. Перевірятиме їй робот-охоронець на вході. Він радо всім посміхатиметься й говоритиме: «Доброго ранку, мешканцю Країни Знань!»

Категорія: Українська література

 


Якою має бути справжня людина твір-роздум

Автор: admin от 1-12-2012, 00:29, переглянуло: 160065

Людина, людство, людяність... Як схожі між собою ці слова.

Усі люди з’являються на світ однаковими. Діти плачуть, сміються, радіють. То чому ж не кожна дитина, виростаючи, стає хорошою людиною? Мабуть, багато залежить від батьків, їхнього ставлення до виховання.

Категорія: Українська література

 


Як будують літаки (твір-опис процесу праці за власними спостереженнями)

Автор: admin от 20-01-2013, 23:43, переглянуло: 6469

Коли я був у 5 класі, батько повів мене до себе на роботу. Працює він головнимим інженером на авіаційному заводі. Я був страшенно гордий з того, що мене взяли до справжнього цеху, але найбільше мене розпирала цікавість: як же воно іам створюється те диво — літак?

Категорія: Українська література

 


Юрій Яновський «Вершники», «Подвійне коло», «Шаланда в морі» - аналіз твору, критика

Автор: admin от 21-08-2014, 18:55, переглянуло: 79994

Історія написання: у перші роки творчості Ю. Яновський захоплюється давньою історією українських земель, пишучи, наприклад, такі твори, як «Прекрасна Ут», «Маму-тові бивні», у яких прозирається ідея про материнське начало як осердя світобудови; пізніше ж митець, спостерігаючи за навколишньою революційною дійсністю, доходить думки про зміну цивілізаційного типу суспільства — на зміну м’якій, жіночій приходить ера «заліза» — залізної (твердої) прекрасної людини.

Категорія: Українська література

 


Юрій Винничук - Чинити добро набагато важче Читати онлайн

Автор: evg01 от 20-08-2016, 14:40, переглянуло: 8580

Юрій Винничук знаний в Україні як письменник, журналіст, мовознавець, редактор. Він народився в Івано-Франківську, там отримав вищу освіту, згодом
переїхав до Львова. Усе його творче життя в основному пов’язане зі Львовом. Цікаво, що твори Юрія Винничука знані Вони перекладалися в Англії, Аргентині, Білорусі, Канаді, Німеччині, Польщі, Сербії, США, Франції, Хорватії, Чехії. За його казками знято мультфільми «Історія одного Поросятка» та «Як метелик вивчав життя».

Категорія: Українська література

 


Юрій Винничук - Місце для дракона читати онлайн

Автор: evg01 от 24-08-2016, 10:44, переглянуло: 9235

Юрій Павлович Вииничук народився 18 березня 1952 року в Івано-Франківську. Вищу освіту здобув на філологічному факультеті місцевого педагогічного інституту за спеціальністю «учитель української мови і літератури».

Після інституту Винничук переїхав до Львова, працював вантажником, художником-оформлювачем. Упродовж кількох років він входив до творчого колективу естрадного театру «Не журись», писав сценарії та пісні для вистав.

Категорія: Українська література

 


Юрій Винничук - Місце для дракона (скорочено) читати онлайн

Автор: evg01 от 19-08-2016, 20:03, переглянуло: 20051

Юрій Павлович Винничук народився 18 березня 1952 р. в м. Станіславові (нині Івано-Франківськ). Його батько був лікарем, мати інженером-еконо-містом. Освіту філолога здобув у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника. Потім переїхав до Львова, де працював режисером Львівського естрадного театру «Не журись!», редактором відділу містики та сенсацій газети «Post-Поступ», писав сценарії та пісенні тексти. Юрій Винничук відомий передусім як журналіст і письменник.

Категорія: Українська література

 

Назад Вперед