НАРОДНА ОСВІТА



Смерть із пробірки

Автор: admin от 28-06-2013, 16:50, переглянуло: 3321

Україна як один із засновників МАГАТЕ6 повністю підтримує діяльність цієї міжнародної організації, а також дотримується вимог щодо експорту товарів подвійного призначення, що можуть бути використані під час виробництва хімічної, біологічної та токсинної зброї.

Україна з перших же днів здобуття своєї незалежності не мала намірів розробляти, виробляти чи набувати хімічної та біологічної зброї для своїх військових арсеналів. Україна неодноразово заявляла, що на її території відсутні, як хімічна, так і біологічна зброя, а також об’єкти з її виробництва. 1993 року Україна підписала Конвенцію про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення (ця Конвенція була відкрита для підписання в Парижі 13.01.1993 року).

Категорія: Кримінальна журналістика

 


Терористичний пост-модерн (інтернет-злочинність)

Автор: admin от 28-06-2013, 16:41, переглянуло: 4287

Чим більше досягнень науки і техніки з’являється в «арсеналі» людства, тим більше засобів та знарядь опиняється в руках тих, хто пов'язав своє життя із кримінальним світом. Два «крила» еволюції розвиваються паралельно, різною є лише полярність векторів розвитку. Відкриття в сфері високих технологій, біології, медицини, хімії з перших же хвилин свого існування стають на службі у звичайних злочинців, а також схиблеких на божевільних ідеях терористів.

Категорія: Кримінальна журналістика

 


Злочини з іменем Бога на вустах (релігійні злочини)

Автор: admin от 28-06-2013, 16:36, переглянуло: 5297

Розвал Радянського Союзу спричинив сплеск релігійності в Україні: окрім двох наймасовіших релії іи православ'я та католицизму поширен ня набули неорелігії, чимала кількість з яких - деструктивні культи. Ким < адепти таких культів злочинцями (нерідко їхня діяльність суперечить чинному законодавству) або жертвами психологічних маніпуляцій з боку своїх духовних гуру? На це питання немає однозначної відповіді.

Категорія: Кримінальна журналістика

 


Жіноче питання через призму злочинності

Автор: admin от 28-06-2013, 16:27, переглянуло: 5916

Зазвичай, дослідники виносили так зване «жіноче питання» за межі загальноприйнятих підходів по вивченню детермінант злочинності. Останнім часом жінки активно ламають стереотипи щодо своєї неповноцінності, «захоплюючи» все нові і нові сфери усталеної чоловічої діяльності. Не полишає їхньої уваги і сфера кримінальна. Чимало жінок прагне самоствердитися в «чоловічому» світі не лише за рахунок чоловіків, але й їхніми методами. Жорстокість у вчиненні злочинів насильницького характеру, вражаюча зухвалість в царині корисливої злочинності, - такі риси притаманні сучасним жінкам-злочинницям.

Категорія: Кримінальна журналістика

 


Проституція: чи подобається жінкам їхня робота?

Автор: admin от 28-06-2013, 16:22, переглянуло: 4564

Жіноча проституція є досить розповсюдженим явищем практично в усіх країнах світу. Виключенням є хіба що ті країни, в яких за заняття цим видом «бізнесу» передбачено смертну кару або дуже суворе покарання. Країни колишнього СРСР поповнили список тих територій, де проституція мас розгалужену систему.

Категорія: Кримінальна журналістика

 


До питання про прозорість органів державної виконавчої влади

Автор: admin от 28-06-2013, 16:14, переглянуло: 2698

Дуже актуальним сьогодні є питання побудови стосунків української влади та мас медіа на засадах відкритості. Або ж простіше

- інформаційна відкритість української влади.

Влада, як відомо, має традиційний поділ на законодавчу, виконавчу та судову, і проблематика взаємодії ЗМІ та кожної з гілок влади є дуже широкою.

Категорія: Кримінальна журналістика

 


Як і навіщо боротися з корупцією

Автор: admin от 28-06-2013, 16:09, переглянуло: 3196

В системі корупційних взаємовідносин чомусь активно обговорюється склад правопорушення або злочину з боку протиправного набувача послуг або матеріальних благ. І чомусь зовсім забувають про переваги, які набуває від реалізації корупційної угоди той, хто віддає певні матеріальні цінності чи кошти. Адже корупція (наприклад, її найпоширеніший різновид - хабарництво) є системою взаємовідносин.

Категорія: Кримінальна журналістика

 


Співробітники правоохоронних органів та корупція

Автор: admin от 28-06-2013, 16:03, переглянуло: 2682

Не можна не погодитися з думкою О.Новакова та багатьох інших дослідників про те, що «викорінення злочинності значною мірою залежатиме від того, чи зможемо ми розв’язати проблеми, які пов’язані з прийняттям співробітниками правоохоронних органів незаконних рішень, вчиненням ними протиправних дій, перевищенням посадових повноважень, застосуванням недозволених методів слідства, у тому числі й насильницьких, фактами поборів, хамства з боку окремих правоохоронців».

Категорія: Кримінальна журналістика

 


Місце корупції в життєдіяльності суспільства

Автор: admin от 28-06-2013, 16:01, переглянуло: 3844

Організована злочинність становить значну небезпеку для суспільства, особливо коли воно знаходиться у стані реформування та розбудови державно-правової системи. Саме така, сприятлива для організованої злочинності, ситуація містить у собі загрозу її проникнення практично у всі сфери суспільних відносин, галузі господарювання та управління, зазначають О.Джужа та В.Василевич. Чимала кількість дослідників зазначеної проблематики підкреслюють існування системи багаторівневих усталених злочинних зв’язків, що призводять до концентрації злочинності.

Категорія: Кримінальна журналістика

 


Чи зможемо ми жити без корупції?

Автор: admin от 28-06-2013, 15:56, переглянуло: 2974

Корупція в Україні давно стала невід’ємною складовою суспільного та політичного життя. Люди поволі перестають реагувати на гасла, що закликають боротися з корупцією, розуміючи марність зусиль і видатків на таку боротьбу; міжнародні транші та державні (урядові) програми також не призвели до відчутних результатів. В Україні спостерігається явище ко-рупційної мімікрії - настільки тісно переплелися законні та незаконні дії представників державного сектору, що відмежувати їх, подеколи, означає зруйнувати всю систему суспільних відносин. На прикладі методу парадок-салізації пропонується аналіз природи детермінант і перспектив розвитку явища корупції в Україні.

Категорія: Кримінальна журналістика

 

Назад Вперед