Народна Освіта » Українська література » Чому важливо оберігати рідну мову від забуття

НАРОДНА ОСВІТА

Чому важливо оберігати рідну мову від забуття

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу — це його мова. Це ніби багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свій розум, і досвід, і почуття. У мові криється мудрість віків і пам’ять тисячоліть. На мою думку, дуже важливе значення має викладання українською мовою всіх навчальних дисциплін у школі. Тоді люди змалку будуть краще знати рідну мову. Протягом десятиліть українська мова функціонувала обмежено. Перевага віддавалася російській мові. Таким чином складалося враження, що російська мова — державна, а тому і престижніша. Коли українська мова стала державною, це повернуло українців до своїх джерел. Рідна мова перестала бути «мужицькою», нею заговорили всі верстви населення.

Я вважаю, що мова — це найміцніший зв’язок, що з’єднує минуле, сучасне і а майбутнє покоління народу в одне історичне ціле. Вона і є ознакою життя народу. Коли зникає народна мова, народу більше не існує. Ми як нація повинні берегти духовні скарби нашого народу. Кожен народ Європейської Спільноти має розвинену історичну пам’ять, опорою якої є пам’ятки національної культури, рідна мова, до яких ставляться як до священних реліквій.

Ми вільнолюбна нація, українці відзначаються співучим серцем, щирістю, дотепністю, мудрістю. Усі ці риси втілюються в словах. Якщо ми будемо берег- ти нашу мову від забуття, то залишимось українською нацією. Треба бути патріотами, захисниками рідного українського слова. І лише тоді будемо пишатись іим, що ми є українці — народ незалежний, із багатою культурною спадщиною і а мелодійною, пісенною мовою.

Автор: admin от 15-12-2012, 13:28, Переглядів: 2538