Народна Освіта » Вшановування в історичних піснях світлої пам’яті героїв

НАРОДНА ОСВІТА

Вшановування в історичних піснях світлої пам’яті героїв

Українці — співучий народ, талановитий. У своїх піснях він розповідає про своє життя, про важливі події з минувшини нашого народу. Проте, історичні події відходять у минуле, помирають їх учасники. А пісня, у якій про це розпо­відається, продовжує жити. Не один раз намагалися іноземні загарбники захо­пити наші землі, підкорити нас. Але український народ не корився нападникам, мужньо боровся проти них. Так події ставали історією, а пісні зберігалися в на­родній пам’яті, передаючись від покоління до покоління. Із історичних пісень ми дізнаємося про боротьбу українського народу проти турецько-татарської навали, про події визвольної війни проти панської Польщі, про боротьбу селян за своє визволення. Серед історичних постатей — Богдан Хмельницький, Моро­зенко, Байда Вишневецький та інші. Оспівано народних месників, які боролися за звільнення від панського гніту простих людей-селян: Довбуш, Кармалкж, Залізняк.

Понад чотириста років прославляє український народ свого безстрашного героя — Байду. Основною метою його життя була охорона рідної землі, українІ ського народу від загарбників. Відважного козака вбили турки, які так і не змо­гли примусити його стати зрадником.

У пісні «Ой Морозе, Морозенку» народ оспівує розумного і хороброго воїна Морозенка, який був правою рукою й улюбленцем гетьмана Богдана Хмели ницького. За сміливість і відвагу, винахідливість і турботу про простих людей полюбили його і козаки, і селяни. Його загибель була великим горем для українського народу. Народний месник Устим Кармалкж боровся проти панів-кріпосників. Його підло вбив один із шляхтичів, злякавшись зустрітися з ним у відкритому бою.

Герої історичних пісень вчать нас завжди пам’ятати, що ми є великою українською нацією. Вони закликають нас шанувати славну історію нашого народу, щиро любити свою Вітчизну. Українські козаки, не вагаючись, віддавали своє життя за свободу української нації. Тож пам’ятаймо, хто ми і чиї діти.

Категорія: ---

Автор: admin от 1-12-2012, 12:15, Переглядів: 4479