Народна Освіта » Українська література » Балади і думи - перлини української народноі творчості

НАРОДНА ОСВІТА

Балади і думи - перлини української народноі творчості

Майже кожна країна світу має свою народну творчість. У різних країнах ба­лади й думи називають по-різному. Наприклад, у народів Скандинавії думи на­зиваються сагами. Але як би не називались ці народні уснопоетичні жанри, вони в усіх країнах відображають життя народу, його історію.

У світі існує чимало цікавих оповідань та легенд, але Україна має особливо багату народну творчість. Це можна пояснити багатостраждальною історією на­шого народу. Саме в піснях та баладах українці знаходили розраду й емлн для подальшого життя. Найбільше їх було створено у добу героїчних походів на по­чатку XVII ст. та за часів Богдана Хмельницького. У баладах і думах увіковічені подвиги гетьманів Самійла Кішки, Петра Дорошенка, Петра Сагайдачного. За­жили невмирущої слави Іван Богун та козак Голота. Ta й відомі історичні по­дії в Україні не залишились поза увагою народних дум та балад. Тут перед нами розгортаються панорами бою за передмістя Стамбула і зруйнування Кафи. здо­буття Очакова та Перекопа. A ось уже й славетне військо Богдана Хмельницько­го відбиває цілі полчища татар...

Є незліченні скарби, що намертво лежать у землі, і є скарби, які живуть по­між людей. Вони переходять від покоління до покоління, огортаючи ніби яки­мось чаром людську душу. До таких скарбів належать народні думи та балади. Саме вони розкривають перед нами таємничий світ — світ історії нашого наро­ду. Тож погортаймо сторінки сивих віків, вчитаймося в прості й хвидюючі слова балад і дум. I нам відкриються голоси героїв, імена яких уже розгубила історія.

Багато віків ходять легенди, балади й думи по нашій землі. Але вони не за­гинуть, бо велика творчість і великий народ — невмирущі.

Це був твір на тему: Балади і думи - перлини української народноі творчості

Автор: admin от 16-04-2013, 22:54, Переглядів: 14551