Народна Освіта » Українська література » Образи народних героїв Богдана Хмельницького та Івана Богуна (за «Думою про Івана Богуна»)

НАРОДНА ОСВІТА

Образи народних героїв Богдана Хмельницького та Івана Богуна (за «Думою про Івана Богуна»)

У героїчному епосі нашого народу особливе місце посідають думи про боротьбу з польською шляхтою у XVTI ст. Захопивши значну частину українських земель, польські магнати перетворювали українців на своїх рабів, нерідко принижували, зраджували православну віру. He витримавши такої наруги, наш народ піднявся на боротьбу. Запорозьке козацтво дало гетьманську булаву Богдану Хмельницькому, і народний гетьман очолив війну, яка за своїми масштабами стала одним із найвеличніших періодів в історії України.

У той час постають окремі герої — Богун, Нечай, Кривоніс. Саме вони є втіленням сміливості й волелюбності, мужності й рішучості українського нараду.

Головним героєм однієї з народних дум є Іван Богун. Хоробрий, чесний, винахідливий. розумний — і він справжній національний герой. Із молодецьким завзяттям, із надзвичайною силою бореться він проти ляхів. Богун вірний своєму слову, він побратим самого гетьмана Богдана Хмельницького.

У думі зображено ратний подвиг полковника, його військову кмітливість. Богун вдається до військової хитрості: в оточенні під Вінницею він не занепа­дає духом, а наказує прорубати ополонки на річці Буг і замаскувати ‘їх очеретом. Наступаючи, вороги не помічають пасток і гинуть у воді. Ідеться в думі і про братерську взаємодопомогу. Богун просить у листі Хмельницького стати йому на допомогу, і батько Хмель блискавично відгукується, що свідчить про єдність козацтва.

Дума закінчується хвалою на честь Хмельницького й Богуна.

Є люди, які назавжди лишаються живими в пам’яті народній. Це ті, хто жит­тя своє віддали й звитягою та славою себе покрили. Ti, хто вірив у краще май­бутнє для свого народу. Ti, хто став символом свободи й незалежності. Чільне місце серед цих людей посідають Богдан Хмельницький та Іван Богун.

Ви читали твір на тему: Образи народних героїв Богдана Хмельницького та Івана Богуна (за «Думою про Івана Богуна»)

Автор: admin от 16-04-2013, 23:29, Переглядів: 1843