Народна Освіта » Українська література » Мій улюблений козак

НАРОДНА ОСВІТА

Мій улюблений козак

Козак ГолотаМи закінчували тему з української літератури. Шкода було розлучатись із славетним Богданом Хмельницьким, відчайдушним Іваном Богуном, мужнім Самійлом Кішкою. Але найбільше запала мені в серце постать героїчного коза­ка Голоти із народної думи. Його історичним прототипом був полковник Голо­та, сподвижник Хмельницького, керівник селянського повстання проти ляхів. A деякі дослідники вважають, що це був збірний образ. Але, як на мене, то бай­дуже, справжній він чи вигаданий. Головне те, що Голота постає як відважний і дужий воїн, завжди готовий захищати свою Батьківщину від ворогів. У самій думі підкреслюється виключно миролюбний характер героя, який «ні города, ні села не займає, тільки пильно на місто Килію поглядає», бо саме звідти загро­жує найбільша небезпека рідній землі.

Про силу й про відвагу Голоти говорить татарин, порівнюючи козака з орлом. Але Голота знає, як приборкати зухвалого татарина, що полює на живих людей, на їхнє добро. I у відкритому двобої козак здобуває блискучу перемогу. Побив­ши татарина, Голота славить рідну землю, бажає їй «вічно зеленіти», а побрати­мам — «неприятеля під ноги топтати*.

Голота розважливий, сміливий, мудрий. У думі на перший план висунуто його героїчні риси: він досвідчений і спритний воїн, який не дав себе обманути видимістю легкої перемоги. Він твердо стоїть на варті рідних кордонів.

Козак Голота — це народний герой, патріот, воїн, захисник. Він відважний, мужній, пильний, справедливий і розсудливий.

Якби я жив за тих далеких часів, я неодмінно став би другом козака Голоти

і  разом із ним, пліч-о-пліч, боронив рідний край і не дав би жодному завойов­нику ступити на українську землю. Я в усьому покладався б на свого побрати­ма — козака Голоту. I, можливо, моє ім’я через сотні років теж вимовляли б із пошаною.

Це був твір на тему: Мій улюблений козак

Автор: admin от 16-04-2013, 22:21, Переглядів: 8725