Народна Освіта » Українська література » Чим схвилював мене вірш Олександра Олеся «Рідна мова в рідній школі»

НАРОДНА ОСВІТА

Чим схвилював мене вірш Олександра Олеся «Рідна мова в рідній школі»

Я дуже пишаюся тим, що живу в самостійній країні. Моя бабуся багато мені розповідала про тяжку долю української мови. Кілька століть український народ жив під чужим гнітом, не маючи права говорити рідною мовою. А вона така багата, красива і милозвучна! Вважається, що за своєю милозвучністю українська мова посідає друге місце у світі після італійської.
Олександр Олесь не випадково назвав свій вірш «Рідна мова в рідній школі». Поет розкрив одвічну мрію українського народу про навчання в школі українською мовою. Хто вміє шанувати своїх батька й матір, той зрозуміє, яку пошам треба мати до рідної мови. Поет народився у селянській родині і змалечку по любив українську мову, її красу, барвистість, неповторність. Тому в своїй ПОСІІІ автор наголошує: щоб добре знати рідну мову, необхідно вчити її змалку в шко лі й поза школою. Треба читати українські книжки і чути рідне слово від людеї! Істинна любов до своєї країни немислима без любові до своєї мови. Щаслим майбутнє нашої країни не можна уявити без мови.


Хто в майбутнім хоче жить,
Той всім серцем закричить:
«В рідній школі рідна мова!»

 

Олександр Олесь у вірші наголошує, що мова об’єднує українців і згуртовує.

Мене схвилював цей вірш ще тим, що поет називав українську мову «наше мати». Хто хоче, щоб наш народ не зник, буде захищати рідну школу й рідну мову. Я дуже хочу, щоб вона лунала всюди: на вулиці, у транспорті, школі. Поеї) закликає український народ будь-що стояти на сторожі рідного слова:


Краще нам німими стати,
Легше гори нам нести,
Ніж тебе розіп’ясти,
Наша мово, наша мати!


Треба знати, берегти, збагачувати велике духовне надбання нашого народу -І рідну українську мову.

Автор: admin от 15-12-2012, 13:33, Переглядів: 5659