Народна Освіта » Біологія » Соматична нервова система

НАРОДНА ОСВІТА

Соматична нервова система

Від центральної нервової системи відходять периферичні нерви; виділяють спинномозкові нерви (З1 пара), що відходять від спинного мозку, і черепно-мозкові (12 пар), що відходять від головного мозку.

Черепно-мозкові нерви

 

1    — зоровий;

черепно-мозкові нерви

 

2    — окоруховий;

 

3    — блоковий;

 

4    — відвідний;

 

5    — присінково-завитковий;

 

6    — язикогорловий;

 

7    — під’язиковий;

 

8    — блукаючий;

 

9    — додатковий;

 

10    — лицевий;

 

11    — трійчастий;

 

12    — нюховий

 

Характеристика соматичної нервової системи

 

Соматична нервова система

 

Черепно-мозкові нерви

До складу належать чутливі та рухові нервові волокна. Чутливі нервові волокна мають рецепторні закінчення в органах чуття (слуху, рівноваги, зору, смаку, нюху) і шкірі. Чутливі нейрони розташовані за межами ЦНС у нервових вузлах. Аксони цих нейронів ідуть до головного мозку, дендрити — на периферію. Рухові волокна іннервують скелетну мускулатуру. Вони синап-тично контактують із м’язовим волокном і передають йому нервовий імпульс. Залежно від того, які волокна переважають у нерві — чутливі чи рухові, нерв називається чутливим (сенсорним) або руховим (моторним)

Спинномозкові нерви

Формуються з передніх і задніх корінців спинного мозку, що сполучаються в міжхребцевому отворі. Спинномозкові нерви є змішаними і складаються з чутливого та рухового волокон. Іннервують ділянки тіла сегментарно, утворюють нервові сплетіння (сонячне, поперекове)

Категорія: Біологія

Автор: admin от 14-06-2013, 11:47, Переглядів: 3952