Народна Освіта » Біологія » Значення нервової регуляції в адаптації організму до умов навколишнього середовища

НАРОДНА ОСВІТА

Значення нервової регуляції в адаптації організму до умов навколишнього середовища

  1. Одержання і перероблення інформації.
  2. Пристосування до мінливих умов середовища.
  3. Зміна поведінки.
  4. Висновок

Нервова система забезпечує виживання організму в цілому. Щоб вижити організму необхідно одержувати інформацію про об’єкти зовнішнього світу. За допомоі’ою органів чуття нервова система сприймає, аналізує об’єкти зовнішнього світу й запам’я­товує інформацію про них, бере участь в організації діяльності, спрямованої на задоволення виникаючих потреб.

Нервова система забезпечує зв’язок організму із зовнішнім середовищем і здійснює пристосування організму до умов мін­ливого довкілля. Активність тварин, спрямована на встанов­лення життєво важливих зв’язків організму із середовищем, називається поведінкою. Поведінка складається з умовних і безумовних рефлексів, інстинктів. Наприклад, умовні реф­лекси дають тварині можливість щонайкраще пристосуватися до умов існування й вижити в цих умовах. Так, голос хижака сигналізує жертві про можливу небезпеку. Вигляд і запах їжі стимулює травну систему. Середовище, у якому живуть твари­ни, дуже мінливе. Пристосування до його умов за допомогою умовних рефлексів буде точним, якщо рефлекси будуть зміню­ватися, тобто непотрібні за даних умов рефлекси будуть зника­ти, а замість них утворюватимуться нові. Зникнення умовних рефлексів відбувається завдяки процесам гальмування в корі головного мозку.

Висновок: нервова система забезпечує зв’язок організму із зо­внішнім середовищем і здійснює пристосування організму до умов мінливого довкілля; умовні рефлекси дозволяють тварині при­стосуватися до середовища за допомогою поведінки.

Запам’ятай: умовні та безумовні рефлекси, інстинкти, гальмування.

Категорія: Біологія

Автор: admin от 5-03-2013, 23:21, Переглядів: 6187