Народна Освіта » Українська література » Сутність фольклору - Читати онлайн

НАРОДНА ОСВІТА

Сутність фольклору - Читати онлайн

Професійне мистецтво, зокрема література, будь-якої нації розпочинається з фольклору (англ, народна мудрість, знання).

Народна творчість — це той ґрунт, на якому виростають і література, і театр, і музика, і образотворче мистецтво — і без якого вони б засохли» (М. Рильський).

Цей величезний пласт культури містить усі вияви народного мистецтва музику, танець, драматичні дійства, малярство, кераміку, вишивку, витипаи-ку, різьбярство, ткацтво тощо, а насамперед усну словесну творчість.

Фольклор це жива, утілена в образах нам'ять народу, його багатовіковий духовний досвід. У фольклорі віддзеркалилися долі наших пращурів, їхня віра, мрії, надії, набута століттями життєва мудрість.

Словесну народну творчість характеризують передовсім три визначальні ознаки: ♦ колективність творення; ♦ усна форма поширення; ♦ варіативність.

Будь-який фольклорний зразок творив, вочевидь, конкретний автор. Але ці тексти не записували, а передавали усно з уст в уста. Тому кожен співець чи розповідач міг щось змінити в тексті, додати своє. Як наслідок, з’являлося безліч варіантів одного й того ж твору, іноді дуже відмінних. Отже, у фольклорі відображена душа не окремої людини, а цілого народу.

Особливо багатий і різногранний український фольклор.

"У жодній іншій країні дерево народної поезії не дало таких величезних плодів, як в українців» (Ф. Боденштёдт, німецький поет, професор-філолог).

"Українська пісня — геніальна поетична біографія українського народу. Безсмертна українська пісня — це бездонна душа України, її слава. Навряд чи десь по інших країнах співають так гарно й голосно, як у нас в Україні» (О. Довженко).

Утім, про фольклор ви вже знаєте чимало. У молодших класах ознайомилися з багатьма його жанрами: міфами й легендами, казками, загадками, прислів’ями й приказками, календарно-обрядовими та суспільно-побутовими піснями.

•    Злв$аМс& осісовлого fctdugi. Назвіть зразки цих жанрів, що вам запам'яталися. Які характерні ознаки кожного з названих жанрів?

•    'HifCCfMifUWt Gufaefte

1.    Які види мистецтва включає фольклор?

2.    Назвіть визначальні ознаки словесного фольклору.

 

Це матеріал з Підручника Українська Література 8 Клас Пахаренко

 

Автор: evg01 от 20-08-2016, 21:21, Переглядів: 1597