Народна Освіта » Художня культура » Подія 23. Візитні картки землян

НАРОДНА ОСВІТА

Подія 23. Візитні картки землян

Підготовка до мистецького свят а в розпалі. Для того щоб землянам легше було спілкуватися з мешканцями інших галактик» доцільно виготовити спеціальні візитні картки для вручення під час знайомства чи візиту. Такі картки мають бути однаково художньо оформлені в усіх членів делегації» проте із зазначенням прізвища» ім'я та посади кожного на його власній картці. Варто розмістити на картці стилізоване зображення людини — посланця Землі» можливо» і вигляд самої планети з космосу.

 

Скарбничка мистецької мудрості

Візитні картки відомі з найдавніших часів і побутували задовго до винайдення друкованого письма. Похо/іятьвони з Далекого Сходу —там їх виписували від руки тушшю на шовку або на якісному рисовому папері. З часом візитні картки стали популярними у багатьох країнах, проте використовувалися лише поважними особами: дипломатами, урядовцями. Ціннішими вважалися картки, що були виготовлені від руки.

Сьогодні візитні картки увійшли в ділове життя як невід'ємний атрибут людського спілкування. Візитна картка стає багатофункціональною: нею можна привітати зі святом, передати подяку, надіслати у відповідь, познайомитися. З візитною карткою надсилають сувеніри, квіти тощо.

Візитна картка друкується на тонкому картоні. Зазвичай її розмір 5x9 см, проте в особливих випадках може бути і більшим.

Порівняй варіанти розміщення елементів оформлення на візитних картках.

 

Дізнатися сьогодні, якими в сиву давнину бачили наші пращури людей, ми можемо завдяки петрогліфам — зображенням, які висічені, вибиті на камені. їх можна побачити у важко доступ них місцях на поверхнях скель, на стінах і стелях печер, на окремих кам'яних глибах.

Подивись, якими лаконічними були прадавні малюнки. Люди на них зображені у спокої і в русі. Існують зображення схематичні, більш реалістичні, е декоративні. Інколи, для більшої виразності, малюнки розфарбовували кольоровою вохрою.

Яке із зображень людини тобі подобається, чим воно тебе привабило?

 

 

Орнамент, у якому використовується стилізоване зображення людини, називається антропоморфним. Роздивись використання антропоморфних орнаментів у декоративно-прикладному мистецтві.

 

 

Порівняй прийоми стилізації людини у вишивці, гончарстві, ювелірних виробах.

 

 

Зверни увагу на стилізацію фігури людини у графіці, зокрема на піктограмах.

 

 

Практичне завдання

Створи ескіз візитіюїкартки ДЛЯ'тої lie космічною коподи ції із застосуваї І ням антропоморфного орнаменту. Використай кольоровий папір та гуаш, а також художні техніки; витинанку й аплікацію.

 

Поради

Спочатку виконай кілька ескізів стилізації фігури людини (на основі геометричних або пластичних форм). Вибери най кращий й варіант, шрб потім вирізати його зі смужки паперу, складеної в декілька разів. Розроби композицію візитної картки та продумай розташування всіх необхідних елементів: імені та прізвишр, посади, антропоморфного орнаменту. Впиши у візитну картку посади учасників космічної подорожі, наприклад: командир корабля, аеро-навігатор, кореспондент, художниктошр.

Запитання і завдання

1.    Як називається орнамент із стилізованим зображенням людини?

2.    Наведи відомі тобі приклади використання антропоморфних орнаментів на предметах побуту, одязі.

З *. Самостійна пошукова робота.

Знайди емблеми організацій із стилізованим зображенням людини.

Художній проект для допитливих

у промисловій графіці, зокрема для поліграфічного виготовлення візитних карток, не обійтися без комп'ютерних технологій. Адже оригінал будь-якого зображення має бути виконаний у спеціальних графічних програмах. Спробуй і ти створити зображення візитної картки за допомогою програми Paint.

Придумай стилізацію постаті людини. Розглянемо дра варіанти виконання. Спочатку виконай ескіз на папері, щоб визначити, які фігури будеш використовувати у програмі. Для побудови голови вибери та використай серед запропонованих програмою фігуру «Овал». Для зображення інших частин тіла використай фігуру «Округлений прямокутник». Фігури, що відповідають тулубу, розміщуй одну на одній. Зображення рук та ніг краще спочатку виконати окремо від постаті людини. Для того щоб створити однакові кінцівки, вибери інструмент «Виділити». Рамкою виділи створене зображення руки чи ноги, вибери з меню послідовно «Копіювати» та «Вставити». За допомогою «Виділити» переміщай фрагменти по екрану.

Роздивися стилізацію чоловічків, що мають у своїй будові трикутники і похилі лінії. їх можна отримати завдяки редагуванню частин зображення. Виділи необхідну частину, зроби її копію та вибери з меню команду «Віддзеркалити». Серед запропонованих варіантів вибери потрібний.

Для розміщення чоловічків на візитній картці виділиїхтазменши, потягнувши за кут виділення. Скресли прямокутником форму візитної картки, розмісти на ній зображення відповідно до задуму. Збережи зображення.

 

 

(з підручника О. Калініченко, Л. Масол Образотворче Мистецтво)

Автор: admin от 6-11-2013, 01:41, Переглядів: 4651