НАРОДНА ОСВІТА

Диско

Привіт, мій друже! Я запрошую тебе на дискотеку. Знайомі мелодії та захоплюючі танцювальні ритми — це диско.

На відміну від року, де переважають гітари, у диско зазвичай використовують клавішні, струнні та електронні музичні інструменти, які створюють своєрідний акомпанемент. Партію соло здебільшого виконують оркестрові інструменти (наприклад, флейти). Темп музики — від 80 до 140 ударів за хвилину. Диско властива значна кількість оркестрових п’єс.

«Королевою диско» вважається американська співачка Донна Саммер. Найвідомішими виконавцями цього стилю є Глорія Гейнер, Даяна Росс, Аманда Лір, Даліда та інші. До стилю диско звертались і музичні колективи — групи «АВВА», «Вопеу М.», «Arabesque», «Baccara», «Dschinghis Khan» та інші.

На початку 1980-х років популярність диско спадає, проте цей стиль залишив свій вплив на напрямки електронної і танцювальної музики хауз, техно і хіп-хоп.

«КіссЬі Е Роуєгі » — італійський музичний гурт, створений у 1968 році.

Представники диско

Гурт був популярний як в Італії, так і за її межами. У 1970-1980-х роках деякі його сингли стали справжніми хітами, посівши вершини італійських та міжнародних хіт-парадів.

«Вопеу М.» — німецький диско-гурт, створений у 1975 році.

Пік популярності гурту припадає на 1978 рік, коли їхні пісні «Rivers Of Babylon» та «Brown Girl In The Ring» трималися 40 тижнів у британських хіт-парадах. «Вопеу М.» належали до когорти тих закордонних виконавців, які офіційно були «дозволені» в СРСР.

У наш час колектив залишається одним із найиоиуляр-ніших гуртів у світі. Західні музичні критики часто називали «Вопеу М.» «чорною АВВА».

Донна Саммер — американська співачка в стилі диско. Вона є однією з найпопулярніших співачок 1970-х років, яка завоювала собі титул «королеви диско».

Донна Саммер стала першою співачкою в музичній історії, чиї сингли за рік чотири рази були на вершинах хіт-парадів. Співачка сім разів давала успішні світові гастролі країнами Європи, Латинської Америки, Азії та в Австралії.

«Bee Gees» — британська музична група, яка працювала в стилі диско і складалася з трьох братів. Світовий продаж їхніх платівок перевищує мільярд копій, що робить колектив одним із найуспішніших колективів в історії музичної індустрії.

«Modern Talking» — німецький англомовний музичний дует, створений у 1983 р. вокалістом, композитором та продюсером Дітером Боленом та вокалістом Томасом Андерсом.

Гурт виконував танцювальну музику в стилі євродиско. Вже перший сингл дуету «You're Му Heart, You're Му Soul» (1984) став хітом. Наступні сингли теж мали величезний успіх не тільки в Німеччині, а й по всій Європі.

«Pet Shop Boys» — британська поп-група, яка утворилася 1981 р. у Лондоні. Гурт є одним із найбільш комерційно успішних і плідних колективів Великобританії, що виконували танцювальну музику: за 20 років ними було випущено понад 40 синглів (з них 22 потрапили у верхню десятку британського хіт-параду).

Фрагменти композицій.

Гурт «Вопеу М.». «Sunny».

Гурт «Ricchi Е Poveri». «Mamma Maria».

Гурт «Modern Talking». «Brother Louie», «Cheri Cheri Lady».

Донна Саммер. «Hot Stuff», «I Feel Love».

Гурт «Bee Gees». «How Deep Is Your Love».

Гурт «Pet Shop Boys». «Go west».

Проаналізуй ці твори за таким планом:

1. Які характерні риси диско було відчутно у творах?

2. Охарактеризуй засоби музичної виразності кожної композиції.

3. Опиши мелодію кожного твору, добираючи відповідні слова.

4. У чому особливість музики в стилі диско?

Диско (англ. Disco) — стиль популярної танцювальної музики другої половини 1970-х років, яка характеризується рівномірним чітким ритмом, визначеним четвертними нотами і підтриманим басбарабаном.

Музика диско вплинула не тільки на розвиток музичних смаків, а й на появу відповідного стилю одягу.

Розглянь ілюстрацію із зображенням моделей, одягнених у стилі диско. Визнач характерні елементи одягу, основні відтінки кольорів та дизайн вбрання.

Стиль одягу диско

Уяви себе модельєром та створи за допомогою олівців ескіз одягу, в якому б ти міг із друзями піти на вечірку в стилі диско. Прояви фантазію та нестандартність мислення!

ПІСНЯ ПРО РУШНИК

Слова А. Малишка Музика П. Майбороди

Рідна мати моя, ти ночей не доспала,

Ти водила мене у поля край села,

І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала, І рушник вишиваний на щастя дала.

І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала, І рушник вишиваний на щастя, на долю дала.

Хай на ньому цвіте росяниста доріжка,

І зелені луги, й солов’їні гаї,

І твоя незрадлива материнська ласкава усмішка,

І засмучені очі хороші твої.

І твоя незрадлива материнська ласкава усмішка,

І засмучені очі хороші, блакитні твої.

Я візьму той рушник, простелю, наче долю,

В тихім шелесті трав, в щебетанні дібров.

І на тім рушничкові оживе все знайоме до болю:

І дитинство, й розлука, і вірна любов.

І на тім рушничкові оживе все знайоме до болю:

І дитинство, й розлука, й твоя материнська любов.

Розкажи про особливості музики в стилі диско.

Які характерні риси цієї музики?

Хто із виконавців в стилі диско тобі найбільше запам’ятався?

Послухай музику у виконанні своїх улюблених співаків. Чи є серед них виконавці в стилі диско?

Спробуй створити невеликий кліп у програмі Windows Movie Maker чи Microsoft PowerPoint.

Спочатку імпортуй у програму ілюстрації квітів, а потім додай до них музику (наприклад, П. Чайковський, «Пролісок»; А. Вівальді, цикл концертів «Пори року» — «Весна»; Е. Ґріґ, «Навесні»; пісня «Дівчина-весна» у виконанні Н. Бучинської; українські народні веснянки у виконанні Н. Матвієнко).

 

Це матеріал з підручника Музичне мистецтво 7 клас Кондратова

 

Автор: admin от 31-01-2017, 12:07, Переглядів: 2149