Народна Освіта » Підручники, книги » Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

НАРОДНА ОСВІТА

Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

Карнавал

Карнавал — старовинне театралізоване свято, сповнене музикою і танцями, вражаючими уяву костюмами та фантастичними масками.

Пригадайте, як називається цикл музичнихтворів французького композитора К. Сен-Санса на карнавальну тему, який ви слухали в початкових класах.

Музичні портрети яких героїв створив німецький композитор Р. Шуман у фортепіанному «Карнавалі»?

Його Величність Венеціанський карнавал щорічно проходить урочистою і барвистою ходою, створюючи особливу атмосферу всенародних веселощів. Це своєрідний театр, вистави якого відбуваються просто неба на тлі унікальних декорацій — пам’яток архітектури старовинної Венеції. Майже мільйон туристів із різних країн приїжджають у це знамените місто на воді, щоб долучитися до Венеціанського карнавалу, якому, згідно з документами, близько тисячі років.

Масове костюмоване гуляння починається після урочистої церемоній відкриття карнавалу на центральної площі Сан-Марко. Після традиційного параду Марій обирається дівчина-красуня. Зі стометрової дзвіниці Сан-Марко вона злітає на площу у вигляді Янгола. Після чого грандіозне карнавальне шоу вважається відкритим. Глядачі можуть побачити спектаклі, що імітують старовинну італійську комедію дель арте. Всі вулиці міста заповнюються венеціанцями в костюмах, серед яких — всесвітньо відомі персонажі Арлекіно, Пьєро, Коломбіна та ін.

Більше двох тижнів тривають різноманітні концерти, влаштовуються феєрверки, у театрах відбуваються вистави, у палацах проходять бали-маскаради. На карнавалі постійно лунає музика.

Закінчується Венеціанський карнавал традиційним «Парадом тихої води»: у напівтемряві при мерехтінні свічок, яку старовину, «мовчазна регата» з гондол пропливає по Гранд каналу.

Карнавал надихає не лише художників на створення прекрасних костюмів і загадкових масок. Композитори також передавали свої враження, змальовуючи це казкове диво в звуках, тембрах і ритмах.

Італійський композитор і скрипаль Ніколо Паганіні написав варіації «Венеціанський карнавал» для скрипки і фортепіано, а французький композитор Жан-Батист Арбан варіації «Карнавал у Венеції» для труби.

Ніколо Паганіні. «Венеціанський карнавал».

Жан-БатистАрбан. «Карнавалу Венеції».

Які засоби музичної виразності застосовують композитори для створення настрою карнавалу? Простежте, як змінюється тема у варіаціях.

Щорічний Бразильський карнавал — грандіозне шоу, яке проходить у Ріо-де-Жанейро й інших містах. Цей один із найбільших у світі фестивалів має свої відмінності від інших. Головний повелитель карнавалу — товстун король Момо, який має відвідати близько 200 балів і конкурсів та неодмінно повеселитися на Самбодромі.

Бразильці так полюбили самбу, що вона стала їхньою національною музикою. Під час свята проводиться «Парад шкіл самби». Перед публікою рухаються фантастично оформлені платформи з безупинно танцюючими самбу красунями. Неодмінний атрибут свята — різноманітні барабани, вони занурюють у ритми самби всіх учасників, одягнених у приголомшливі костюми.

Сержіу Абреу.    «Б раз ил ьс ьки й

карнавал» (у виконанні дитячого естрадного ансамблю «Сюрприз»). Костянтин Костін.Пісня «Бразильський карнавал» (у виконанні колективу дитячої естрадної студії «Дельфін»),

Який загальний настрій творів? Хто їх виконує? Чим вони відрізняються?

Спробуйте експромтом заспівати приспів пісні «Бразильський карнавал» разом із дитячим ансамблем.

Для допитливих

Карнавал у французькій Ніцці, третій найбільший карнавал у світі, — це красиве квіткове шоу. По вулицях міста їздять прикрашені вози з гігантськими ляльками з пап’е-маше. Величезна постать короля карнавалу розміром із шестиповерховий будинок! Дівчата-квіти кидають у натовп святкуючих троянди, гербери, орхідеї. Проводяться паради оркестрів.

Атмосферу карнавального свята відображено також у симфонічних творах — увертюрах «Карнавал» Антоніна Дворжака, Гектора Берліоза, Олександра Глазунова.

Мистецька скарбничка

Карнавал — театралізовані народні гуляння.

Самба — швидкий, запальний бразильський танець, який зазвичай виконують на карнавалі.

1.    Розкажіть, які карнавальні традиції зацікавили вас найбільше.

2.    Які види мистецтва залучаються для створення карнавального настрою?

3.    Яка роль музики на карнавалі? Послухайте різні твори, присвячені карнавалу, використовуючи інтернет-джерела.

4.    Здійсніть віртуальні екскурсії та дізнайтеся більше про карнавальні традиції в різних країнах світу, які привернули вашу увагу.

5.    За бажанням спробуйте відтворити характерні рухи бразильської самби.

Це стаття із підручника Л. Масол Мистецтво 5 клас

Автор: admin от 24-10-2013, 12:59, Переглядів: 18203