Народна Освіта » Підручники, книги » Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

НАРОДНА ОСВІТА

Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

Кольорова гармонія

Кольори, подібно до тембрів музичних інструментів, збагачують емоційне сприймання світу. Кольором можна передати різноманітні стани природи, події минулого і сучасного, загадкові фантастичні образи. Колір є основним засобом художньої виразності живопису.

Розрізняють станковий, монументальний, декораційний живопис і мініатюру. Станкові картини виконуються на мольберті (станку), закріплюються в рамах. Вони є самостійними творами. Ми милуємося ними в музеях, громадських і житлових приміщеннях.

Твори монументального живопису виконуються на стінах, стелях будівель — театрів, музеїв, храмів, та сприймаються як частина архітектурного ансамблю. Декораційний живопис виник в Італії, коли в опері на сцені з’явилися перші декорації.

Визначте, до якого виду живопису належить кожна з поданих ілюстрацій.

Пригадайте, як настає ранок у вашому рідному місті або селищі. Яскраве жовтогаряче сонце поступово розфарбовує сіро-чорні кольори ночі, розцвічує вулиці, будинки, дерева різнобарв’ям дня.

Ви вже знаєте, що білий і чорний кольори належать до ахроматичних, а кольори, які мають колірний тон (червоний, жовто-зе-лений, синьо-фіолетовий), називаються хроматичними.

 

Розгляньте колірне коло. Знайдіть у ньому основні та похідні кольори. Назвіть основні та похідні кольори в композиціях французького художника Віктора Вазарелі.

 

Усе навколишнє розмаїття можна передати за допомогою трьох основних кольорів — жовтого, синього і червоного. При змішуванні основних кольорів з’являються похідні — оранжевий, фіолетовий, зелений та їх відтінки.

 

Роздивіться кольорові композиції В. Вазарелі. Визначте, які з них відповідають настроям ясного ніжного ранку, яскравого сонячного дня, похмурого вечора, темної ночі.


Пригадайте свої враження від фортепіанного й оркестрового варіантів звучання п’єси М. Мусоргського «Старий замок».

Створіть живописну композицію «Старий замок» (гуаш) в одному з варіантів кольорової гами: у променях сяючого сонця (хроматична) або під час надвечір’я (ахроматична).

МИСТЕЦЬКА СКАРБНИЧКА

Живопис — вид образотворчого мистецтва, основним виражальним засобом якого е колір._

1.    Які існують види живопису? Наведіть приклади.

2.    Назвіть кольори, які належать до хроматичної кольорової гами, а які — до ахроматичної.

3.    Як можна отримати похідні кольори?

4.    Визначте хроматичні й ахроматичні, а також основні і похідні кольори на зображеннях, поданих у підручнику.

5.    Порівняйте, як тембри в музиці й кольори в живописі впливають на створення художнього образу.

Це стаття із підручника Л. Масол Мистецтво 5 клас

Автор: admin от 24-10-2013, 12:59, посмотрело: 14826