Народна Освіта » Показ життя селянської бідноти в оповіданні Панаса Мирного «Морозенно»

НАРОДНА ОСВІТА

Показ життя селянської бідноти в оповіданні Панаса Мирного «Морозенно»

У доробку Панаса Мирного є чимало творів про життя бідних дітей, які змалку зазнавали злиднів. Одним із таких творів є оповідання «Морозенко».

Письменник передає переживання малого хлопчика, який хоче допомогти своїй матері. Пилипко, семирічний син бідної Катрі Зайчихи, надумав звечора на Маланку йти до хрещеного батька посипати. Він бачив, як матері важко, знав, що! вона витрусила останню мисочку борошна. Голодно і холодно було в хаті. Катря намагалася відмовити хлопчика від цього задуму й лякала його страшним Морозенком. Але це не допомогло. Рано-вранці Пилипко, коли мати спала, побіг до лісу. У лісі збився зі шляху. Мороз був міцний, і хлопчик замерз. Знайшла його мати на великій галявині, і в неї від нестямного болю розірвалося серце.

Реальні події, показані у творі, дуже вражають. Мене захопив світ душі Пилипка. Прочитавши твір, я зрозуміла, як любили одне одного мати і син. Зважившись на такий вчинок, хлопчик хотів довести самому собі і матері, що може бути сміливим та вправним. Спочатку мені здалося, що Пилипко неправильно вчинив, коли пішов сам через ліс. Але потім я зрозуміла, що тільки хлопчик з чуйним серцем міг це зробити, бо він бачив, як страждає його матір.

Мені дуже шкода Катрю і Пилипка. Це оповідання змусило мене замислитися над тяжким життям бідних людей за тих часів. Маленькі діти повинні мати на свята подарунки, спати в теплих ліжках, а не замерзати в лісі. Завдяки оповіданню я переглянула своє ставлення до батьків, бо рідніших за них немає у цілому І світі. Панас Мирний став моїм улюбленим письменником.

Категорія: ---

Автор: admin от 15-12-2012, 12:23, Переглядів: 2855