Народна Освіта » Світова література » Перемога добра над жорстокістю за казкою 0. Вайльда «Зоряний хлопчик»

НАРОДНА ОСВІТА

Перемога добра над жорстокістю за казкою 0. Вайльда «Зоряний хлопчик»

Кожна казка завжди має добрий кінець. Але перед цим буде багато подій, які приведуть героїв до щасливого закінчення. Так само сталося і в казці англійського письменника Оскара Вайльда «Зоряний хлопчик». Автор розповів повчальну історію про велику материнську любов. Також розповідає про те, як людина часто не цінує близької людини, а потім розплачується за свої помилки.


Хлопчика відібрали у матері грабіжники, тому його виховали люди зовсім чужі. Ці люди залишили дитину в своїй хаті, де вона росла й виховувалася вкупі з дітьми Лісоруба. Хлопчик виріс, став дорослим і дуже гарним. Але серце І у нього було зле. Саме таким і виріс хлопець — гордим, себелюбним і жорстоким. Людей він називав слугами, ненавидів сліпих, калік, жебраків. Найстраш­ніший випадок стався тоді, коли він виколов очі кротові. Хлопчик не відчував при цьому жалості, а сміявся разом з іншими. І коли жінка-жебрачка назвалася його матір'ю і захотіла пригорнути до себе, то він відштовхнув її з таким презирством і огидою, що вразив її в саме серце. Його мати пішла від нього, а з ним! сталися надзвичайні зміни. Його тіло вкрилося лускою, а обличчя стало схоже на жаб’яче. Тільки тоді Зоряний хлопчик зрозумів, що скоїв великий гріх, тому доля так страшно його покарала.


Часто ми робимо вчинки, за які пізніше нам буває дуже соромно. І мине багатої часу, перш ніж ми зрозуміємо, як боляче зробили рідній людині. Зоряний хлопчик пройшов через усі випробування на шляху до рідної матері. Він блукав три роки по світу «і ніде ніколи не зустрів ні любові, ні доброзичливості, ані милосердя...» І тоді він потрапив до страшного дідугана, який заплатив за нього воякам, щоб вони не забрали його. Так він опинився у рабстві в Чаклуна. Він пройшов через побої і глузування, але навчився допомагати іншим. Зоряний хлопчик знову став гарним. Він зрозумів, що таке добро, ласка, милосердя. Мати хлопчика простила свого сина, і він опинився в себе у королівстві, у люблячих батьків. Хлопчик став дорослим, і навчив милосердя всіх, хто жив у місті, яким він правив.

 

Автор: admin от 1-12-2012, 00:09, Переглядів: 2528