Народна Освіта » Українська література » Мій улюблений казковий герой

НАРОДНА ОСВІТА

Мій улюблений казковий герой

Дуже люблю читати казки. Мені подобаються різні персонажі, а особливо ті, які у наш час захищають добро, перемагаючи зло. Але найбільше я люблю казки, в яких розповідається про справжніх народних героїв. Один із них — відомий Кармалюк. Існує багато пісень, легенд, які розповідають про цього славетного героя Він боровся за справедливість, допомагав бідним людям, не дозволяв панам кривдити іх. У казці «Зустріч Кармалюка з паном» народний герой тікає із солдатської служби, бо не хоче служити, а хоче допомогти своєму народові. Якось він зустрів жінку, яка гнала корову-годувальницю на ярмарок. У неї не було хліба, чоловік лежав хворий, а діти сиділи голодні. Устим Кармалюк дав їй грошей і наказав іти додому до родини, щоб вона нагодувала дітей.
Не боявся він навіть тюремних мурів, куди його посадили пани. Але знову і знову він вибирався на свободу і продовжував благородну справу. Поневолені люди намагалися зустрітися з Устимом, щоб розповісти йому про свою тяжку долю і попрохати допомоги.
Якось один лакей із багатого дому вирішив нажитися. Він сказав своїй пані, що гроші, які він ніс, забрав Кармалюк. Перед цим він розірвав на собі одяг, подряпав обличчя і в такому вигляді прибув до своєї хазяйки. Кармалюк почув про це і з’явився у панських покоях, щоб розказати правду.
Мені дуже подобається цей герой. Бо він справедливий, чесний, добрий, чуйний до людського горя. Сам же не вимагав ніякої винагороди за свої сміливі і відважні вчинки. Він став символом майбутньої незалежної України.

Автор: admin от 19-11-2012, 23:20, Переглядів: 6786