Народна Освіта » Біологія » Особливості біології круглих червів та їхній вплив на організм людини

НАРОДНА ОСВІТА

Особливості біології круглих червів та їхній вплив на організм людини

  1. Середовище існування круглих червів.
  2. Характерні особливості нематод.
  3. Типові представники та їх вплив на хазяїна.
  4. Висновок.

внутрішня будова круглих червівКруглі черви включають велику кількість видів і мешкають в різних середовищах. Серед них дуже багато внутрішніх парази­тів безхребетних і хребетних тварин, в тому числі і людини. Здат­ність існувати в різних середовищах можлива завдяки щільній зо­внішній кутикулі. У паразитичних форм кутикула захищає від дії кишкових соків хазяїна. Нематоди не вимогливі до кисню і тому можуть жити в умовах його нестачі або відсутності.

Для представників характерна веретеноподібна форма тіла, округла в поперечному перерізі. Внутрішні органи розміщені в просторі, утвореному стінками тіла і заповненому рідиною. Цей простір називається первинною порожниною тіла. Під кутику­лою розміщений шар поздовжніх м’язів. Подовжене тіло на пере­дньому кінці має ротовий отвір, а на задньому — анальний отвір. Кишечник наскрізний, складається з трьох відділів — передньо­го, середнього і заднього. Видільна система складається із спеці­альних внутрішньоклітинних каналів — протонефридій. У всіх круглих червів відсутні органи дихання і кровоносна система. Бі- ляглоткове нервове кільце з нервовими тяжами, що відходять від нього, складають нервову систему. Органи чуття розвинені слабо.

Круглі черви, як правило, роздільностатеві, і часто в них ви­ражений статевий диморфізм. Самці менші самок. Запліднення внутрішнє. Цикл розвитку без проміжного хазяїна.

Типовими представниками круглих червів, що паразиту­ють у людини, є аскарида, дитячий гострик, трихінела і волосо­головець.

Круглі черви по-різному впливають на хазяїна: вони можуть закупорювати кишечник, жовчні протоки, лімфатичні судини. Продукти виділення дуже токсичні для організму хазяїна. Ли­чинки круглих червів у личинковій стадії можуть мігрувати все­редині тіла хазяїна. Вони паразитують не тільки в порожнинних органах (легені, нирки, травний тракт), але і в сполучній тканині, і в лімфатичних судинах, м’язах. Така різноманітна локалізація круглих червів в організмі людини-хазяїна обумовлює симпто­ми гельмінтозів від малозначних до розладів, які небезпечні для життя.

Висновок: круглі черви — первиннопорожнинні роздільноста­теві тварини, иіо мають ряд пристосувань до ведення парази­тичного способу життя.

Запам’ятай: первинна порожнина тіла, кутикула, роз­дільностатеві.

Категорія: Біологія

Автор: admin от 9-03-2013, 23:31, Переглядів: 4995