Народна Освіта » Біологія » Характеристика будови плазунів, ускладнення їх будови порівняно із земноводними

НАРОДНА ОСВІТА

Характеристика будови плазунів, ускладнення їх будови порівняно із земноводними

1.    Плазуни — справжні наземні тварини.
2.    Ускладнення будови порівняно із земноводними.
3.    Особливості розмноження.
4.    Висновок.
Плазуни — наземні тварина. Деякі з них — вторинноводні. Тіло плазунів поділяється на голову, шию, тулуб, кінцівки (у змій відсутні).
Шкіра плазунів суха, на відміну від земноводних позбавлена залоз і покрита роговими лусками. Скелет повністю кістковий. Ребра з’єднуються із грудиною, утворюючи грудну клітинку, яка бере активну участь у диханні. Серце трикамерне. У шлуноч¬ку з’являється неповна перетинка. У крокодилів перетинка по¬вна (серце чотирикамерне). Для головного мозку, на відміну від земноводних, характерний більший розвиток півкуль і мозочка. З’являються зачатки кори. Органи чуття влаштовані складніше. Органи нюху мають більш складну будову, ніж у земноводних. Внутрішні ніздрі відкриваються ближче до глотки, тому плазуни
можуть вільно дихати, коли в них у роті є їжа. Мускулатура плазунів розвинута краще, ніж у земноводних.
Перехід плазунів до наземного способу життя визначив особливості їхнього розмноження. Запліднення внутрішнє. Одні з них яйцекладні, інші — живородні. Яйця мають тверду оболонку та великий запас жовтка.Висновок: плазуни пристосовані до життя на суші; вони мають низку більш прогресивних рис у порівнянні із земноводними.
Запам’ятай: грудна клітинка, неповна шлункова перетинка, внутрішнє запліднення, яйця.

Категорія: Біологія

Автор: admin от 10-03-2013, 09:32, Переглядів: 9627