Народна Освіта » Художня культура » Подія 28. Ілюстраци до зоряного літопису

НАРОДНА ОСВІТА

Подія 28. Ілюстраци до зоряного літопису

У посланців Землі заявилася можливість залишити в памяті Всесвіту інформацію про славетних героїв свого народу, що відіграли значну роль в історії. На тебе покладено важливу місію: зобразити в ілюстрації до зоряного літопису легендарного героя нашої країни.

Скарбничка мистецької мудрості

 

На ТЛІ ва)іспивих історичних подій розгортаються сюжети багатьох літера-турнихтворів, головними персонажами яких е видатні діячі або звичайні люди, котрі у буреломний час проявили себе як герої. Допомагає читачеві уявити образ літературного героя ілюстрація — зображення, яке наочно пояснює або доповнює друкований текст.

В українському образотворчому мистецтві нерідко зображують козаків — народних борців за справедливість та проти іноземних

поневолювачів.

 

Порівняй старовинне зображення легендарного козака Мамая, виконане народним художником, та ілюстрацію до повісті «Тарас Бульба», створену сучасним професійним художником.

 

У літературних, живописних, графічних творах часто зображається кінь — вірний бойовий побратим козака. Роздивись картини бойових дій. Зверни увагу на вигляд коня в русі.

 

 

Ілюстрації, виконані в техніці гравюри, часто використовуються для зображення героїчних постатей, військових подій. Адже вони надзвичайно виразні через контраст білого і чорного кольорів, чіткі штрихи.

 

 

Поглянь на образи козаків, створені в техніці витинанки. Придивись до зображень: загалом їх композиція симетрична. В одному випадку — це дзеркальна симетрія, в інших — включені окремі елементи асиметрії.

 

Практичне завдання

Створи ілюстрацію до зоряного літопису із зображенням козаків. Обери художню техніку: гуаш, акварель, витинанка.

 

Поради

Продумай таку композицію ілюстрації, щоб головний персонажставїі центром. Виділи його розміром, контрастом тону або кольору. Зобрази оточення, яке допоможе розкрити зображувану подію.

Словник-путівник

Ілюстрація — вид книжкової графіки; малюнок, який оозкривае і доповнює зміс” літературного твору.

Запитання І завдання

1.    Яке значення ілюстраціїв літературному творі?

2.    Яка роль контрасту у створенні образу героічного персонажа літературного твору?

З*. Самостійна пошукова робота Знайди ілюстрації до відомого літературного твору, виконані різними художниками. Порівняй їхнє бачення образів головних героїв.

 

(з підручника О. Калініченко, Л. Масол Образотворче Мистецтво)

Автор: admin от 6-11-2013, 01:49, Переглядів: 4744