Народна Освіта » Художня культура » Подія 14. Зустріч із зоряним мудрецем

НАРОДНА ОСВІТА

Подія 14. Зустріч із зоряним мудрецем

Незабутня подія відбулася на фантастичній планеті — зустріч із зоряним мудрецем. Яким ти його уявляєш: сповненим багатовіковим досвідом старцем чи добрим учителем — розумним порадником в усіх справах? Намалюй л портрет зоряного мудреця.

 

Скарбничка мистецької мудрості

Портрети виникли в мистецтві дуже давно. Поки не було фотографії, художники зображували людей наполотні або папері, намагаючись передати їхню зовнішню схожість. І нині портрети не втратили своєї популярності. Станкові портрети виставляються в художніх гаперях і музеях. А монументальні, наприклад мозаїчні панно чи великі розписи, прикрашають стіни та інтер'єри архітектурних будівель.

Композиція портретів визначних осіб зазвичай статична. Це може бути зображення людини в повний зріст чи погрудая. Часто поруч із видатним вченим» відомим полководцем намальовані предмети» що вказують на їхню діяльність.

Роздивись портрети: люди якої професії на них зображені?

Художники виконують портрети в різних техніках живопису. Для того щоб крапде передати всі відтінки кольору обличчя, і в акварелі, і в олійному живописі, застосовують техніку лесуваппл. Вона передбачає нанесення тонкого напівпрозорого шару фарби на висохлий попередній шар.

Роздивися твори, виконані в техніці лесування.

Зверни увагу на будову обличчя людини.

 

Космічні фантазії

Роздивися зображення казкових героїв. Які з них і чому схожі саме на мудреців?

Практичне завдання

Створи живописний портрет «Зустріч із зоряним мудрецем» (акварель).

 

Поради

Залежно ВІД задуму намалюй мудреця (на повний зріст чи погруддя). Доцільною, можливо, буде статична композиція. Продумай предметне оточення портретованого та відповідне тло композиції.

Добери необхідний колір обличчя, одягу, зоряного тла.

Застосуй техніку лесування: поступово прозорими фарбами добирай колір обличчя; спочатку зафарбуй великі площі'іни, потім деталізуй зображення.

 

Словник-путівник

 

Лесування — нанесення тонкого напівпрозорого шару фарби на просохлі фарби з метою підсилення або зміни забарвлення.

Статика — стан спокою і рівноваги в образотворчому мистецтві.

 

Запитання і завдання

1.    Чим відрізняються портрети у станковому та монументальному живописі?

2.    Які фарби і техніки застосуються в портретному живописі?

З *. Самостійна пошукова робота.

Віднайти фотограф]' відомих людей та їхні портрети; порівняй особливості зображень.

Колективна робота

Створіть колективну композицію «Рада старійшин галактики». Наклейте усі портрети на один великий аркуш з дотриманням перспективи: спочатку портрети меншого розміру на дальній план, потім більшого — на передній.

Коли посланці Землі покидали космічне місто, його мешканці дали їм у дорогу дивні плоди. Але що цікаво: всі вони були одного кольору і відрізнялися лише незначними відтінками. Така дивина так і проситься на картину — у космічний натюрморт, де зображено овочі й фрукти чудернацьких форм та найрізноманітніших відтінків жовтогс кольору.

 

Автор: admin от 6-11-2013, 01:15, Переглядів: 4276