Народна Освіта » Світова література » Дружба Мауглі і жителів джунглів за казкою Д. Р. Кіплінга «Мауглі»

НАРОДНА ОСВІТА

Дружба Мауглі і жителів джунглів за казкою Д. Р. Кіплінга «Мауглі»

Ми називаємо звірів нашими молодшими братами. Скільки радості дарують вони нам у житті! Кожна людина, дивлячись в очі свого пухнастого друга, розу­міє, що вона відповідає за життя цієї тварини. Вони довіряють нам, чекають від нас допомоги, сумують за нами. Але вони завжди залишаються тваринами, яківміють захищати себе. Ваша улюблена кішка може приємно муркотіти, але ця мирна тваринка сама вирішує, куди їй піти, коли прийти до господаря.

Д. Р. Кіплінг написав чудову казку про те, як маленький безпомічний хлоп­чик потрапив у джунглях до вовчої зграї, що замінила йому родину. Вовки ставилися до людської дитини так само, як і до своїх вовченят. Вони не віддали шюпчика на поталу диким звірям. Хлопчик підростав, мужнів. Згодом він став иідчувати себе повноправним господарем джунглів. У нього з’явилися справжні друзі серед звірів: вовк Акела, пантера Багіра, ведмідь Балу. Вони навчили людське дитинча бути на «ти» з джунглями, але поважати закони дикої природи.

У Мауглі були не тільки друзі, але й вороги, які протягом усього життя намага- пися відібрати його у вовків і розправитися з ним. Мауглі підростав, мужнів, навчався життєвого досвіду, і став справжнім чоловіком. І все життя він пам’ятав девіз джунглів: «Ми однієї крові — ти і я». І коли настав час розібратися зі свої­ми ворогами, він не схибив, не розгубився. Мауглі приніс вогонь, який звірі на­вівали Червоною квіткою і дуже його боялися. Вороги злякалися вогню. Шер-Хан був переможений Людиною, він був смертельно наляканий і очманілий від вогню. Звірі назавжди запам’ятали, як Мауглі прогнав тигра і сказав: «Обсмале­на кішко Джунглів, іди тепер! Але пам’ятай, що коли я знову прийду на Скелю Рад — як приходить людина, — то шкура Шер-Хана буде у мене на голові!»

Мауглі повернувся до людей, а його друзі проводжали його. Вони його дуже любили і називали мудрим Жабеням та Братиком. Звірі і Людина назавжди залишилися друзями. Вони підтримують одне одного в цьому жорстокому світі, стають на допомогу. Адже так і повинні робити справжні друзі.

Автор: admin от 1-12-2012, 00:13, Переглядів: 3847