Народна Освіта » Технології ( Трудове навчання ) » Завдання трудового навчання в загальноосвітній школі

НАРОДНА ОСВІТА

Завдання трудового навчання в загальноосвітній школі

Тема: Трудове навчання в школі. Технологічна діяльність у сучасному суспільстві. Організація уроків трудового навчання. Завдання трудового навчання в загальноосвітній школі

Опорні поняття: навчання, школа, освіта, знання і навички, професія, життя.

 

Навчаючись у школі, ви готуєтеся до самостійного трудового життя в сучасному інформаційно насиченому високотехнологічному суспільстві, уроки з різних предметів мають допомогти вам стати розвиненою, широко освіченою, культурною, творчою та ініціативною людиною.

Тут варто пригадати мудрий вислів давньоримського філософа Сенеки: «Ми вчимося не для школи, а для життя» (латиною «Non scholae, sed vitae discimus»). Тож і зміст предмета «Трудове навчання» спрямований на засвоєння знань і формування вмінь, які знадобляться вам у майбутньому.

Саме під час трудового навчання ви можете відчути і зрозуміти сутність діяльності людини для задоволення її потреб: від задуму до реалізації, від пізнання процесів, що лежать в основі найрізноманітніших технологій, до уявлення про важливість власної діяльності для себе і для інших людей.

Засвоюючи теоретичні відомості та виконуючи практичні завдання в кабінеті і майстерні, ви багато дізнаєтеся про матеріальне виробництво, роль техніки, проектування і технологій у розвитку суспільства.

Ви ознайомитеся із виробничим середовищем, традиційними, сучасними і перспективними технологіями обробки матеріалів, декоративно-ужитковим мистецтвом. Краще зрозумієте важливість розвитку технологій для практичного втілення наукових знань. Набуті знання і навички допоможуть вам обрати майбутню професію і бути успішними у виконанні запланованих завдань (мал. І).

Звичайно, потрібні для цього уміння розвиваються і' на уроках з інших навчальних предметів, але тільки під час цілеспрямованого виготовлення якогось виробу на уроках трудового навчання найглибше відчувається сутність людської праці.

У п'ятому класі ви вивчатимете основи матеріалознавства на прикладі деревинних конструкційних матеріалів та технологію вироблення з них виробів, ознайомитеся з основами техніки і проектування, а також із технологіями побутової діяльності. На уроках трудового навчання ви дізнаєтеся про властивості фанери та ДВП, як розмічати деталі на заготовці й обробляти деревину, як оздобити готовий виріб. Ви навчитеся виконувати різні проекти, безпечно користуватись електроприладами, правильно поводитися за столом, а також грамотно робити покупки.

Запитання та завдання

1.    Яка мета навчання дітей у школі?

2.    Чого навчаються діти на уроках трудового навчання?

3.    Які результати трудового навчання стануть у нагоді в дорослому житті?

4.    Чого ви навчитеся протягом навчального року на уроках праці?

5.    Ким ти хотів би стати за професією?

 

 

Це матеріал із підручника Трудове Навчання для хлопців 5 клас В.К. Сидоренко, Д.В. Лебедєв, А.М. Гедзик, В.В, Юрженко

Автор: admin от 20-11-2013, 20:47, Переглядів: 3620