Народна Освіта » Художня культура » Подія 9. Колорит планети Марс

НАРОДНА ОСВІТА

Подія 9. Колорит планети Марс

Зореліт все більше віддаляється від рідної Землі. Попереду — оповита таємницями» загадкова червона планета — Марс, Нам випадає нагода побачити і намалювати фантастичні марсіанські краєвиди, Для того щоб передати красу пейзажів цієї таємничої планети» не обійтися без живопису.

 

Скарбничка мистецької мудрості

Живопис — вид образотворчого мистецтва, художнє зображення видимого світу фарбами на будь-якій поверхні (полотні, дереві, папері тощо) за допомогою матеріалів — акварелі, гуаші, оліГ, темпери. Основні різновиди живопису: монументальний (фреска, мозаїка, вітраж, панно) і станковий (карти на, щ о має самостій не зн ачен ня, взята в раму). Особли ві види жи -вопи су: іконопис, декораційний та мініатюра. Найважливішим зображальним та емоційним засобом живопису е колір. Серед кольорів виділяють основні: жовтий, червоний, синій, тапохілні: зелений, оранжевий, фіолетовий.

 

Мистецтво планети Земля

У живописі застосовують хроматичні кольори (від слова «хромое» — колір), які мають у своєму складі барвник. їх поділяють на теплі, в основі яких жовтий, оранжевий і червоний кольори таїхні відтінки, та холодні кольори, які походять від синього — зелений і фіолетовий таїхні відтінки.

Добором певних кольорів художники СТВОрЮЕОТЬ колорит картини. Порівняй натюрморти, виконані в теплому і холодному колориті.

Із джерела на родноУтворчості

Теплі кольори найбільше поширені в народній творчості. Роздивись відтінки червоних кольорів на національному українському вбранні та молдавському килимі.

Пейзаж — один 3 найпопулярніших жанрів живопису» у якому відтворюються реальні або уявні види місцевості» архітектурні споруди» містаісела» атакож гори» ліси й моря.

Визнач пейзажі» виконані в теплому і холодному колориті.

Космічні фантазії

У живописі для передання простору застосовують повітряну перспективу. За її законами з відділенням кольори втрачають яскравість і насиченність» чіткість обрисів предметів втрачається.

Порівняй яскравість кольорів і чіткість предметів на передньому і дальньому планах.

Роздивись різномаіття відтінків червоного кольору.

 

Практичне завдання

Намалюй гуашевими фарбами марсіанський пейзаж. Використай різноманітні відтінки червоного кольору.

 

Поради

Спочатку виконай ескізи та визнач, що буде зображено на передньому і дальньому планах. Добери відповідний колорит, в основі якого — червоний колір. Для передання глибини простору застосуй прийоми загороджування, яскравість і чіткість зображення на передньому плані.

 

Словник-путівник

Живопис — вид образотворчого мистецтва, основним виражальним засобом якого є колір; який відтворює дійсність за допомогою фарб.

Відтінок — незначна відмінність кольору.

Колорит — система сполучення кольорів, їх гармонійне поєднання в художн ьо му творі; характернаособливістьтворужи вопи су.

Хроматичні кольори — усі кольори веселки та їх сполучення.

 

Запитання і завдання

1.    Як називаються кольори, що мають у своєму складі барвник?

2.    За якої погоди — похмурої чи сонячної, явище повітряної перспективи буде більш виявленим? Поясни свою думку.

3*. Самостійна пошукова робота.

Добери відтінки до кожного з хроматичних кольорів (з кольорового паперу, вирізок із непотрібних кольоре в их журнал і в тощо) та склади їх в окремі папки. Вони знадобляться тобі для створення аплікацій, колажів, іншої творчої роботи.

 

(з підручника О. Калініченко, Л. Масол Образотворче Мистецтво)

Автор: admin от 6-11-2013, 00:55, Переглядів: 7720