Народна Освіта » Художня культура » Подія 6. Зоряне небо в ілюмінаторі

НАРОДНА ОСВІТА

Подія 6. Зоряне небо в ілюмінаторі

Зореліт покинув Землю. Ми у космосі. Як завжди, коли мандруєш, хочеться поглянути у вікно і подивитися, ш;о там. Зазирни в ілюмінатор космічного корабля. На тебе чекає дивовижне видовище: нескінченне зоряне небо з переплетіннями яскравих сузір’їв. Хутчіше намалюй цю красу, щоб втілити в композиції перші емоції та враження.

Скарбничка мистецької мудрості

Краса художнього твору багато в чому залежить від його гармонійної побудови. Ми не зможемо сприймати твір закінченим, якщо його частини візуально не будуть врівноваженими. Встановлення рівноваги в художньому творі залежить від розподілу мас ком поз и ції відносної! центра. Врівноважена композиція викликає відчуття спокою, впевненості, стійкості.

 

Мистецтво    планети    Земля

 

У графічній композиції рівновага досягається:

•    взаємним підпорядкуванням великих і маленьких світлих і темних плям;

•    напрямком товщиною і характером накреслення ліній;

•    скупченням чи розрідженням точок штрихів.

Завжди врівноваженою є симетрична композиція, адже вона згуртована навколо центра симетрії чи по обидва боки від осі симетрії. Проте рівновага досягається і в асиметричній композиції: за рахунок врівноваження між собою частин зображення за розмірами, конфігурацією, кольором, тоном. Роздивись, як композиційна рівновага досягнута в картині завдяки взаємодоповнюючому роз-міщеню світлих і темних плям.

   Космічні фантазії

Для побудови гармонійної композиції необхідною умовою є також досягнення цілісності — такого взаємного підпорядкування та неподільності всіх її складових елементів коли ні додавати, ні вилучити з композиції вже нічого не можна.

Роздивись безкраї зоряні простори, сузір’я та галактики.

 

Практичне завдання

Намалюй зоряне небо в ілюмінаторі космічного корабля. Застосуй засоби виразності графіки: точки і лінії різної товщини, пляму. Залежно від задуму обери художні матеріали: фломастери і маркери чорного кольору; папір та гуаш білого або чорного кольору; пензлі.

 

Поради

Головне у створенні композиції— врівноважити чорну пляму ілюмінатора з білим тлом і деталями зображення. Розташуй точки-зі рочки довільно або впорядковано — у вигляді туманності чи сузір’я. Хочеш, домалюй лініями себе (можна з друзями) біля ілюмінатора. Пам’ятай: композиція має бути врівноваженою, створювати враження цілісності, закінченості.

Виконай кілька ескізів, вони допоможуть тобі знайти найкраще композиційне вирішення.

Словник-путівник

Рівновага — це стан форми, при якому всі елементи композиції збалансовані між собою.

Г    Запитання    і    завдання

1.    Яка роль засобів виразності графіки в досягненні компози ці Сі ної рівноваги?

2.    Що е важливим для побудови гармонійної композиції?

З *. Самостійна пошукова робота.

Розглянь ілюстрації до художніх творів та проаналізуй їх композиційну побудову. Визнач, які елементи композиціїзабезпечили її рівновагу.

 

(з підручника О. Калініченко, Л. Масол Образотворче Мистецтво)

Автор: admin от 6-11-2013, 00:46, Переглядів: 3716