Народна Освіта » Підручники, книги » Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

НАРОДНА ОСВІТА

Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

Кіно і цирк сходу

Давні театральні традиції набули нового звучання в акторсвкій грі та музичному оформленні сучасного ІНДІЙСБКОГО кіно. Індійсвке кіно, яке ще називаютв Болівуд, досить своєрідне. Сюжети філвмів побудовані на простих життєвих історіях, де переплітаються любов і ненависть, доброта і злочини. Самобутньою ознакою індійських кінофільмів залишається, з одного боку, насиченість традиційними співом і національними танцями, з іншого — їх поєднання із сучасними музичними інтонаціями і ритмами. Через те, мабуть, кожний індійський фільм можна віднести до жанру мюзиклу.

Подивіться фрагменти з індійських кінофільмів «Зіта і Гіта» (танці головної героїні), «Мільйонер із трущоб» (Ringa Ringa).

Які характерні інтонації співу? Звучання яких музичних інструментів під час танців ви почули? Зверніть уваг/ на особливості акторської гри: виразність міміки й пластики.

У Японії набуло популярності мистецтво мультиплікації, яке отримало назву аніме. Телевізійні мультсеріа-ли створюються для дітей, підлітків і дорослих. Джерелом змісту найчастіше виступають неймовірно популярні в Японії комікси мата. Навіть у школі дітей навчають їх малювати. Манга складає приблизно четверту частину всієї друкованої продукції країни! Вони випускаються у вигляді щотижневих або щомісячних журналів або спеціальних видань.

Аніме відрізняється графічним стилем — характерною прорисов-кою персонажів. Значну увагу художники-аніматори приділяють очам — зазвичай великим і виразним. Інші деталі обличчя часто зображуються умовно, наприклад, кількома хвилястими лініями. По очах можна зрозуміти характер, що буквально «написаний» на обличчі. Позитивні, веселі, доброзичливі герої часто зображуються з великими, блискучими очима; похмурі — зі звуженими; очі хитрих персонажів схожі на очі лисиці; негативних — на очі хижого птаха.

Музика в аніме складається з пісень, тем для заставки на початку і в кінці фільму, звукових ефектів. Створенням музики і виконанням пісень для аніме займаються найталановитіші композитори, співаки, поп-зірки, відомі музичні групи, адже саме музичний супровід здатен створити потрібний настрій, а нерідко й визначити успіх фільму. Тому музична композиція стає своєрідною «візитівкою» серіалу.

Для допитливих

Світовим визнанням аніме стала нагорода фільму режисера Хаяо М ія-дзакі «Забрані привидами». Це єдиний анімаційний фільм, який отримав «Золотого ведмедя» Берлінського кінофестивалю, як «Кращий фільм», а не «Кращий мультфільм».

Кадр із фільму «Забрані привидами»

Із давніх-давен у східних країнах високо цінується циркове мистецтво. Китайський акробатичний цирк «Райське шоу з Піднебесної» вважається най-древнішою цирковою трупою у світі. Сьогодні він складається зі 100 артистів-акробатів, більшість із яких — уславлені спортсмени, удостоєні численних нагород і призів за свою майстерність. У репертуарі цирку багато цікавих трюків, але навіть з-поміж, них унікальним є жонглювання зонтиками. Такий суто китайський трюк не може повторити ніхто інший, адже це мистецтво шліфувалося тисячоліттями, а його секрети передавалися від покоління до покоління лише представникам циркових акробатичних династій. На відміну від європейських циркових родин, у циркових школах Китаю дітей починають навчати з трирічного віку. Тому не дивно, що китайські акробати славляться своєю дивовижною гнучкістю, жонглери — спритністю, а гімнасти примудряються виконати за допомогою своїх тіл навіть різні ієрогліфи.

Пригадайте музику до балету П. і. Чайковськього «Лебедине озеро». Ви можете уявити цей класичний балет... у цирку?

Таку оригінальну циркову фантазію вдалося здійснити китайським артистам. Акробатичний балет із Шанхая підготував унікальне шоу «Лебедине озеро» за музикою Чайковського. У виставі все вражає незвичністю. Головна героїня — Одетта — з’являється не у білосніжній ажурній пачці, як ми звикли бачити у балеті, а в звичайному гімнастичному трико. Артистка демонструє воістину казкові трюки: вона робить па-де-де на пуантах, але... стоячи на дроті, завмирає в граціозній позі на витягнутій руці або на голові принца Зігфріда. Все, що роблять артисти, нагадує польоти уві сні і наяву. Вони змушують глядачів спостерігати за неймовірними трюками, затамувавши подих. Китайські танцюристи виходять за межі можливостей людини, змінюючи наші уявлення про класичний балет і про синтез мистецтв. Адже незрозуміло, де закінчується балет і починається віртуозна акробатика.

Робота в парах. Використовуючи рослинні мотиви та образи фантастичних декоративних птахів, створіть ескіз ширми для китайської опери (кольорові олівці).

, Мистецькі поради

•    Для виконання ширми оберіть один із варіантів мотиву «Птахи й квіти», характерного для східного живопису.

•    Пам’ятайте: малюнок-сувій кожного з вас — це фрагмент єдиної цілісної композиції майбутньої ширми.

•    Доберіть кольори, щоб надати композиції теплого ніжного колориту, сповненого ароматами східних квітів.

МИСТЕЦЬКА СКАРБНИЧКА

Комікс (зангл. comic — смішний) — мальовані історії, оповідання в малюнках. Комікс поєднує риси літератури та образотворчого мистецтва.

1.    Яку роль відіграють спів і танці в індійських кінофільмах?

2.    Виконайте пластичні етюди-імпровізацїї за мотивами індійських танців із кінофільмів.

3.    Яким чином китайські артисти по-новому трактують синтез мистецтв у балеті?

4.    Назвіть особливості японської мультиплікації.

5.    Поміркуйте, чому в час комп’ютерів японці продовжують захоплюватися коміксами.

Робота у групах. Створіть комікси про шкільне життя в манері японських манга й аніме.

Скористайтеся схемами-малюнками сайта «Віртуальна Японія».

ПЕРЕВІРЯЄМО СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ

Предыдущая страница | Страница 58 из 58

Автор: admin от 24-10-2013, 12:59, посмотрело: 14829