Народна Освіта » Підручники, книги » Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

НАРОДНА ОСВІТА

Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

Електронна музика

Розвиток техніки змінює палітру музичного мистецтва. Найчастіше в наш час у кіно та із телеекранів звучить сучасна музика у виконанні електронних інструментів— електрогітар, синтезаторів, комп’ютерів. З появою електронно-акустичної апаратури виникають нові можливості для композиторів і виконавців. Зароджується новий напрям мистецтва — електронна музика. У ній особливу роль відіграють темброві і фактурні барви, колористичні ефекти, які виникають завдяки експериментуванню з різними звучаннями.

Легендою музичної електроніки, піонером і лідером електронної музики вважається німецький композитор Карлхайнц Штокхау-зен, автор понад трьох сотен творів у цій галузі.

Для допитливих

Синтезатор — електронний музичний інструмент, який синтезує звуки за допомогою генераторів звукових хвиль. Інструмент має кілька різновидів: цифрові, віртуальні, аналогові. Синтезатор у вигляді корпусу з клавіатурою називаєтся клавішним синтезатором. Різновид цифрових інструментів — домашній синтезатор — призначений для аматорського музикування і доступний навіть дитині. На такому синтезаторі можна співати караоке з виводом на екран тесту пісні. Натискуючи спеціальні кнопки при русі від нижніх клавіш до верхніх, музикант-виконавець може змінювати тембр, наприклад, від віолончелі до флейти, додавати за бажанням ритм ударних — барабанів чи литаврів.

МодестМусоргський. «Картинки з виставки» («Гном», «Старий замок», «Баба-Яга») у виконанні Ісао Томіта.

Розкажіть про свої враження від електронної музики. Охарактеризуйте її особливості. Чи сподобалась електронна версія музики М. Мусорг-ського? Чим вона відрізняється від авторської?

ПРО ЩО МРІЄ МИШЕНЯТКО

ШіДОсЗДШщеась'сого    Музика    В.    Шаповаленка

1. Можна відгадати залюбки Загадки, секрети будь-які.

Та про що маленьке мишенятко мріє — З вас ніхто не зна, школярики. {Двічі).

2. В мишенятка мрія не проста: Щоб не стало жодного кота, Щоб від переляку Більше не тремтіти Ден ь і ніч від вух і до хвоста. (Двічі).

3. От якби змінився білий світ,

Щоб не знати прикрощів і бід, Щоб зустрівшись раптом 3 мишеням маленьким Утікав страшний великий кіт. (Двічі).

[мистецька скарбничка

Електронна музика — музика, створена з використанням електронних музичних інструментів і технологій (часто за допомогою спеціальних комп’ютерних програм).

1.    Що таке електронна музика?

2.    Які ви знаєте електронні музичні інструменти?

3.    На якому з електроінструментів вам хотілося б навчитися грати?

4.    Самостійно поцікавтеся, віднайдіть електронні обробки класичної музики. Послухайте їх і порівняйте з музичними творами-оригіналами.

5.    Уявіть себе виконавцем музики на синтезаторі. Які тембри доцільно обрати для інструментального супроводу до пісні «Про що мріє мишенятко» з мультфільму?За бажанням придумайте сучасний оркестровий акомпанемент до цієї пісні.

Це стаття із підручника Л. Масол Мистецтво 5 клас

Автор: admin от 24-10-2013, 12:59, посмотрело: 16932