Народна Освіта » Підручники, книги » Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

НАРОДНА ОСВІТА

Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

Телебачення: погляд у світ

Чи можна уявити життя сучасної людини без телебачення? Звичайно, ні. Популярність цього наймолодшого екранного виду мистецтва величезна. Його головне призначення — інформувати, навчати, розважати. Телебачення — це не тільки мистецтво, а й складна сучасна техніка, засіб швидкого поширення інформації.

Телебачення має лише йому притаманні засоби виразності. Це зображення і звук, можливості яких значно посилюються сучасними комп’ютерними технологіями. Вплив на людину здійснюється завдяки документальності відтворюваних подій, безпосередньому зверненню до глядача, імпровізації під час прямого ефіру. Отже, телебачення — це синтетичний вид мистецтва, який має свою особливу художньо-образну мову, що характеризує його як «вікно у реальність». Разом із кінематографом воно входить до так званих екранних мистецтв.

Як і в інших видах мистецтва, на телебаченні виникли власні жанри: репортаж, інтерв’ю, виступ, відеосюжет (провідна мета — інформувати глядача); телефільм і телесеріал; ток-шоу, телегра (головне завдання — розважати публіку).

Телепередачі до ефіру готують багато людей творчих професій: телережисер, телеоператор, телеведучі, художній і музичний редактори та ін.

З телеекрана нині найчастіше звучить естрадна музика. Що ж таке естрада? Так називається сцена для виступів музикантів, акторів, промовців. Але це і різновид сценічного мистецтва, розрахований на сприйняття масовою аудиторію. Програма естрадного концерту може поєднувати різноманітні номери: музичні, хореографічні, літературно-театральні, циркові. Отже, багатожанрова за своєю природою естрада пов’язана з багатьма видами мистецтва.

Зазвичай розважальну музику — пісенну і танцювальну — виконують під акомпанемент естрадно-симфонічного оркестру або ансамблю. До естрадного оркестру поряд із інструментами, традиційними для симфонічного оркестру, включаються також саксофони, електрогітари, ударна установка, фортепіано.

Яскравим прикладом естрадної музики, взаємопроникнення легких і серйозних жанрів, є творчість французького Гранд-оркестру під керівництвом Поля Моріа.

«Жайворонок» у виконанні оркестру Поля Моріа (музична заставка до телепрограми «Усвіті тварин»).

Охарактеризуйте загальний емоційний колорит музики, темброві особливості звучання оркестру. Подивіться кліпи (за вашим вибором) і визначте, який із них е найвдалішим щодо відповідності музики.

ВЕСЕЛКА

Вірші А. М’ястківського    Музика Б. Степаненка

1.    Я барвиста веселочка, маю сім кольорів, Засвітилась над селами, над лісами вгорі. Житу жовтого кольору подарую в жнива, Соковито зеленого нехай візьме трава.

2.    А ясного блакитного Небу дам назавжди,

Світанкового синього Залишу для води.

3.    Непомітно погаснувши,

Упаду між дубів,

Так ніколи нічого я Не лишаю собі.

Обговоріть із однокласниками і запропонуйте телепрограму для дітей про природу, до якої могла б стати музичною заставкою пісня «Веселка».

У наші дні музична естрада із концертних залів вийшла на площі й стадіони, стала масовим видовищем. Найпопулярніші естрадні мелодії, що звучать навколо нас і швидко запам’ятовуються, отримали назву шлягер. Вони часто звучать у радіо- та телепрограмах, поширюються у вигляді дисків, еідеокліпіе. Величезні аудиторії збирають сольні концерти відомих співаків — зірок естради. Естрадне мистецтво мобільне, воно відповідає запитам людей, тому його люблять мільйони.

Віртуальна екскурсія

Дитячий конкурс пісні Євробачення — щорічний телевізійний конкурс, у якому беруть участь по одному представнику від кожної з європейських країн.

У конкурсі, який транслюється по телебаченню

і радіо на території всієї Європи і в деяких інших країнах, а також в Інтернеті, співають діти віком від 10 до 15 років.

У 2012 році переможницею цього конкурсу стала українка Анастасія Петрик.

Дізнатися більше про це музичне змагання, що об’єднує всю Європу, ви можете, завітавши на сайт: http://www.junioreurovision.tv/page/welcome

[мистецька скарбничк,

Видеокліп — короткометражний різновид екранних мистецтв зі спецефектами. Застосовується найчастіше для ілюстрування музичних композицій, для показу на телебаченні, в рекламі.

Естрбда (відлат. strata — підмостки) — різновид сценічного мистецтва, який складається з окремого жанру або синтезу жанрів (спів, танець, циркові номери тощо).

Телебачення(від грец. — далеко) — синтетичний вид художньої творчості, засіб масової інформації, передача зображень із звуковим супроводом на далекі відстані за допомогою техніки.

1. Яке значення телебачення в житті людини? Чим воно відрізняється від мистецтва театру і кіно?

2 Назвіть види мистецтв, які поєднуються в естрадних програмах.

3.    Які естрадні або естрадно-симфонічні оркестри вам доводилося чути? Де саме? Яку музику вони виконували?

4.    Поміркуйте, до яких телепередач можуть стати музичними заставками пісні, що ви їх співали протягом року.

Це стаття із підручника Л. Масол Мистецтво 5 клас

Автор: admin от 24-10-2013, 12:59, посмотрело: 16932