Народна Освіта » Підручники, книги » Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

НАРОДНА ОСВІТА

Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

Образи анімації

У дитячій пісні співається: «Що ми знаєм назубок навіть краще, ніж урок? — Мультики!». Справді, дітям будь-якого віку дуже подобається дивитися мультфільми. Але і дорослим також. Чому? Тому що під час їх перегляду всі отримують задоволення, піднімається настрій.

Прекрасні мульфільм для дітей створюють українські анімато-ри. Тож ознайомимося з їхньою творчістю, яка приносить багато радості юним глядачам.

Так пошуковий портал Гугл відсвяткував день народження режисера В. Дахна

Дев’ять цікавих історій про пригоди українських козаків створено на студії «Київнаукфільм». Автор сценарію і режисер цих короткометражних мультфільмів — Володимир Дахно. Музику до мульфільмів створювали відомі українські композитори: Мирослав Скорик, Борис Буевський, Володимир Губа, Ігор Поклад.

Козацький серіал включає такі фільми:

Головними героями всіх фільмів є троє запорозьких козаків Грай, Око і Тур. У фільмах вони завжди безіменні, адже відсутні діалоги

і будь-який текст, за винятком вступного або заключного тексту «від автора». Проте і без слів усе стає зрозумілим, бо всі сцени й дії легко прочитуються. Козаки різні і за зовнішністю, і за характерами. Грай — хитрий і розважливий, Око — бадьорий і войовничий, Тур — сором’язливий і сентиментальний. Згідно із сюжетами герої потрапляють в неймовірні ситуації, пригоди, вони зустрічаються з людьми з різних країн і епох — мушкетерами, античними богами й олімпійцями, навіть з інопланетянами.

За відсутності тексту в мультфільмі значно зростає виразна роль музичного супроводу. При створенні музики композитори намагаються кожен характерний рух персонажів підкреслити ритмічно або зміною темпу, гучності. Стрибок, падіння, удар, наскок тощо

припадає на сильну долю, і ці дії ще й підкреслюються, наприклад, ударом барабана чи литавр. У всіх серіях можна почути інтонації українських народних пісень, танців, маршів. Мирослав Скорик. використовує вокаліз (спів на «ту-ду-ду...» в першій серії), Ігор Поклад — пісню (в останній серії). Величезна роль оркестру, який завжди виразно реагує на події.

За мотивами серіалу зроблена гра-кеест «Як козаки Мону Лізу шукали».

Подивіться фрагменти з мультфільмів про козаків. Охарактеризуйте і порівняйте музику різних композиторів.

Мультфільм «Доктор Айболить» створено режисером Давидом Черкаським за мотивами казок Корнія Чуковського, музику написав Георгій Фіртіш. Цікавий момент фільму — виконання опери «Муха-Цокотуха», з якою виступає всесвітньо відома трупа солістів-вокалістів у супроводі грамофона під керуванням знаменитого маестро Бармаліні.

Подивіться уривки з мульфільму «Доктор Айболить» і охарактеризуйте музику, яка у ньому звучить.

Для допитливих

Анімаційний фільм режисера Д. Черкаського «Острів скарбів» за мотивами однойменного роману R Л. Стівенсона про пошуки скарбів легендарним піратом Флінтом знято в манері сучасних ігрових епізодів із мальованою мультиплікацією. На основі сюжету мультфільму написано сценарій мюзиклу, музику якого створив композитор Володимир Бистряков. У ньому 12 музично-пластичних номерів 112 пісень, частина

з яких зовсім нова, але є кілька відомих з мультфільму.

Мультфільм «Острів скарбів» [фрагменти).

Віртуальна екскурсія

«КРОК» — це міжнародний фестиваль анімацій-них фільмів, що проводиться Україною та Росією. Його родзинка у тому, що головна програма відбувається на теплоході, який прямує вниз по Дніпру.

Дізнатися більше про Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів ви можете, завітавши на його офіційний сайт: http://www.krokfestival. com/

МИСТЕЦЬКА СКАРБНИЧКА

Квест (англ. — пошуки, пригода)— пригодницька гра, один з основних жанрів комп’ютерних ігор, що вимагають від гравця рішення розумових завдань для просування за сюжетом.

Мультиплікація (від лат. — множення),або анімація (від лат. — оживлення),— вид кіномистецтва, твір якого виготовляється шляхом зйомки послідовних фаз руху намальованих (графічнаанімація) або об’ємних (об’ємна мультиплікація)об’єктів.

і. Поясніть, як ви розумієте слова «мультиплікація» й «анімація».

2 Розкажіть про роль музики в мультфільмах на прикладі козацького серіалу.

3.    Робота у групах. Підготуйте 9 міні-проектів «Козацький серіал».

4.    Подивіться мультфільм «Острів скарбів» і запропонуйте ідею комп’ютерної гри за його сюжетом. Якою музикою її доцільно озвучити?

5.    У вільний час передивіться сучасні українські мультфільми, використовуючи сайти. Який з них сподобався вам найбільше? Розкажіть.

Це стаття із підручника Л. Масол Мистецтво 5 клас

Автор: admin от 24-10-2013, 12:59, посмотрело: 16895