Народна Освіта » Підручники, книги » Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

НАРОДНА ОСВІТА

Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

Художник  у кіно

Обговорюючи переглянутий кінофільм, ми часто захоплюємося грою акторів, майстерністю режисера. Та кіно не існує без художників. За допомогою костюмів і необхідного реквізиту вони створюють необхідне тло, що відповідає сюжету, а також формують середовище, у якому діють герої. Діяльність художника залежить від різновиду кінофільму.

До основних видів кіномистецтва належать:

•    Ігрове, або художнє, кіно (пригодницькі, казкові, фантастичні, детективні та інші кінострічки).

•    Неігрове кіно, яке включає документальне та науково-популярне. Документальний фільм відтворює на екрані справжні життєві події та реальних людей. Науково-популярний фільм має на меті поширення знань у галузі науки і техніки.

•    Мультиплікаційне кіно — створений фантазією митців чарівний світ, переданий за допомогою ляльок, намальованих або спеціально виготовлених.

Визначте, які види кіномистецтва представлені на афішах.

Коли починається спільна робота знімальної групи над фільмом, у якій беруть участь режисер, сценарист, оператор, актори та інші члени групи, художник малює безліч ескізів костюмів і декорацій. При цьому він має продумувати композицію зображення в кадрі — взаємне розташування елементів, їх поєднання та упорядкування. Композиція відіграє визначальну роль у гармонійній побудові кадру.

Не тільки від актора, а й від художника багато в чому залежить, якими переконливими стануть кінообрази. Наприклад, відомі літературні герої з творів «Пригоди Піноккіо. Історія дерев’яної ляльки» Карло Коллоді та «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно» Олексія Толстого стали популярними кіногероями, тому що вони втілилися на екрані в яскраві й незабутні образи Буратіно, Мальві-ни, П’єро, Карабаса Барабаса, Дуремара, пуделя Артемона, Лісиці Аліси, КотаБазиліо, татаКарла.

Подивіться фрагменти кінофільму про пригоди Буратіно і його лялькових друзів. Зверніть увагу на костюми головних персонажів фільму. Як вони підкреслюють їхні характери? Чи вдало, на вашу думку, художник утілив саме такі образи? Чому?

Колективна робота. Створіть образи героїв кінофільму «Золотий ключик».

1.    Назвіть основні види кіномистецтва.

2.    Поясніть відмінність між ігровоим та неігровим кіно.

3.    Що спільного і відмінного в роботі художника театрута кіно?

4.    Як композиція кадру впливає на його виразність?

5.    Розкажіть про роль художника у створенні образів головних героїв фільму.

6.    Які міжнародні кінофестивалі та кінопремії ви знаете?

Мистецький проект. Виконайте міні-проект на тему «Образ митця в кінематографі». Самостійно дізнайтеся, які© науково-популярні фільми про мистецтво і митців, та проведіть їх рекламу-презентацію для учнів класу, школи.

Це стаття із підручника Л. Масол Мистецтво 5 клас

Автор: admin от 24-10-2013, 12:59, Переглядів: 17381