Народна Освіта » Підручники, книги » Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

НАРОДНА ОСВІТА

Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

Магія кольору й світла

Успіх театральної вистави, зокрема балетної, залежить також від професійної майстерності художників.

Оформлення простору сцени і надання візуальної «оправи» театральній виставі за допомогою художньо-пластичних засобів — костюмів, реквізиту, бутафорії, а також світлових ефектів належить до театрально-декораційного мистецтва, або сценографи.

Декорації слугують тлом театрального дійства. Завіса розміщується в глибині сцени і містить зображення предметів дальнього плану. Лаштунки розташовані з обох боків сцени (часто у кілька рядів), на них зображують дерева, скелі, будинкитаінші об’єкти першого плану.

Художнє освітлення — «чарівник», який допомагає перетворювати скло на кришталь, фольгу на срібло чи золото, передавати відчуття сонячного ранку або зимового вечора, літньої спеки або осіннього дощу. Художник-освітлювач складає своєрідну світлову партитуру спектаклю.

Роздивіться і визначте, які ескізи театральних костюмів художника Кристіана Лакруа, втілено в реальні костюми акторів на сцені.

 

Мистецькі поради

•    Використайте на уроці домашні заготівки, виконані в техніці монотипії.

•    Намалюйте контурний рисунок майбутньої композиції, передайте її плановість.

•    Покрийте клеєм ПВА контури окремих елементів рисунка (хмари, сонце скелі, хвилі), щоб надати зображенню об’ємності.

•    Поки висихає клей, із заготівок з монотипією виріжте силуети веж старовинного замку. Наклейте зображення на темний картон.

•    Після висихання клею розфарбуйте ескіз декорації. Надайте пейзажу загадковості, таємничості.

•    Поки зображення висихає, виготовте дерева. Для імітації їх крони зімніть зелений папір, потім трохи розгладьте його та приклейте до картонної основи.

•    Стовбури дерев виконайте з паперової кольорової серветки, згорнутої джгутиком.

•    Ураховуючи можливість розміщення декорацій на першому і дальньому планах, наклейте на основу всі виготовлені елементи композиції: вежі замку, стовбури та крони дерев.

"мистецька скарбничка

Декорація(від лат. — прикрашаю) — художнє оформлення сцени для певної вистави, що відтворює матеріальне середовище за допомогою живопису, сценічної техніки та інших виражальних засобів. Сценографія — мистецтво створення образу вистави за допомогою декорацій, костюмів, гриму, реквізиту, освітлення.

1.    Що нового ви дізналися про роль художника в театрі?

2.    У чому полягав значення декорацій для передачі змісту балету?

3.    Як, на вашу думку, впливають костюми на створення образу героя вистави?

 

4.    Поміркуйте та обговоріть варіанти створення декораційного оформлення шкільної сцени під час свят. Чим буде відрізнятися сценографія Новорічного залу від сценографії Свята квітів?

5.    Охарактеризуйте театральні костюми. Впізнайте героїв, у яких можна перевтілитися, одягнувши їх.

Мистецький проект «Лебедине озеро». Розділіться на групи та оберіть одну із творчих майстерень: «художники-декоратори»; «художники-костюмери» і «художники-гримери» (образи Зигфріда, Одетти, чаклуна та його доньки, маленьких лебедів); «художники з ос в ітл єн ня» (орієнтовні теми: «Вечірні сутінки», «Вогні балу»).

Це стаття із підручника Л. Масол Мистецтво 5 клас

Автор: admin от 24-10-2013, 12:59, Переглядів: 17420