Народна Освіта » Підручники, книги » Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

НАРОДНА ОСВІТА

Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

Театральна афіша повідомляє

Із чого починається театр? З афіші! Адже саме за допомогою афіші — тетрального плаката — ми можемо отримати основну інформацію про виставу задовго до її початку. У ній повідомляється назва і адреса театру, дата вистави, прізвища режисера, художника-постановника, композитора, звукорежисера, головних виконавців. Афіша, програмка і буклет, які зазвичай гарно ілюстровані, — це своєрідні друковані путівники по театру.

Афіша, як різновид мистецтва плаката, покликана привертати увагу глядача з великої відстані. Саме тому вона має бути зрозумілою з першого погляду.

Які прийоми допоможуть художникові швидко і доступно донести інформацію до глядача? Головним засобом виразності в афіші є композиція. Вона має бути чіткою, лаконічною, виразною. Для цього художник узагальнює, тобто спрощує зображувані образи, відмовляючись від дрібних другорядних деталей.

Кольорова гама має посилювати виразність афіші. Тому художник уникає використання великої кількості барв та нюансних кольорових сполучень. Текст повинен бути стислим і гармонійно поєднуватися із зображенням, шрифт — відповідати змісту і легко читатися. Великі розміри афіші допомагають швидко й легко прочитати зміст і отримати потрібну інформацію. Як будь-який твір друкованої графіки, афіші створюються художниками, а тиражуються у друкарні.

^МИСТЕЦЬКА СКАРБНИЧКА

Афіша (з франц. — оголошення, прибите до стіни) — вид реклами, оголошення про театральну та циркову виставу або концерт.

1.    Яка роль афіші в популяризації мистецтва театру, музики, кіно?

2.    Назвіть особливості афіші. Як вона допомагає шанувальникам театру?

3.    Які елементи композиції афіші привертають увагу на поданих зразках?

4.    Робота в парах. Гра «Озвуч картину». Уявіть себе одним із персонажів картин, поданих на ілюстраціях (див.: с. 150). Придумайте уявні діалоги: Арлекіно з П’єро або Коломбіною.

Мистецький проект. Самостійно дослідіть репертуар дитячих театрів.

Це стаття із підручника Л. Масол Мистецтво 5 клас

Автор: admin от 24-10-2013, 12:59, Переглядів: 17381