Народна Освіта » Підручники, книги » Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

НАРОДНА ОСВІТА

Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

Література і візуальні образи

Як взаємодіє література з образотворчим мистецтвом? Найтісніше їх зв’язок виявляється в мистецтві створення книги. Адже саме художники-графіки добирають шрифти, створюють ілюстрації та книжкові мініатюри за літературними сюжетами. Завдяки візуальним образам до читачів краще доноситься зміст літературного твору, глибше розкривається задум автора. До художнього оформлення книжки належать обкладинки, заставки й кінцівки, в яких застосовують орнаментальні візерунки. Заставка відкриває розділ тексту, а кінцівка завершує останню сторінку або всю книгу. Так книжка стає справжнім витвором мистецтва.

Роздивіться ілюстрації. Поясніть, як візуальні образи допомагають розкрити основні ідеї літературних творів.

І Для допитливих

У народів країн Близького і Далекого Сходу — арабів, китайців, японців — шанується витончене мистецтво каліграфії. Для письма у них існують спеціальні знаки — ієрогліфи.

 

На китайських графічних і живописних пейзажах і портретах нерідко можна помітити написи тушшю. Китайці пишаються своєю оригінальною і складною писемністю. Кожний ієрогліф означає не просто літеру алфавіту, а слово чи коротку оповідь, де втілені відчуття і настрої митця, його сприйняття світу. На них поетичні образи перегукуються із візуальними, утворюючи неповторну художню єдність, магію ритмів графічних образів.

 

На обкладинках до книжок, вітальних листівках тощо художники використовують різні шрифти, які мають відповідати образному змісту творів.

Проаналізуйте шрифти на поданих зразках книжкової графіки. Як вони узгоджуються з літературними та візуальними образами? Поясніть, які оригінальні ідеї застосовано художниками.

Варіант 1. Намалюйте буквицю до улюбленої казки, використовуючи орнаментальні мотиви українського мистецтва.

Заставка, кінцівка — невеликі композиції орнаментального характеру або у вигляді малюнка.

Ініціал (буквиця) — початкова, художньо оформлена буква у книзі.

1.    Який існує зв’язок між літературою та образотворчим мистецтвом?

2.    Яка роль ілюстрацій у розкритті літературного замислу?

3.    Проаналізуйте ілюстрації в книжках із домашньої бібліотеки. Зверніть увагу на оформлення ваших улюблених книжок. Визначте у них заставки, кінцівки, ініціали.

4.    Прочитайте казки різних народів про мистецтво. Уявіть себе художниками та поміркуйте, які ілюстрації доцільно до них намалювати.

5.    Поясніть, чому каліграфію називають «музикою для очей»або «квіткою душі людини».

6.    Роздивіться і прочитайте слова-образи.

Це стаття із підручника Л. Масол Мистецтво 5 клас

Автор: admin от 24-10-2013, 12:59, Переглядів: 18197