Народна Освіта » Підручники, книги » Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

НАРОДНА ОСВІТА

Підручник Мистецтво 5 клас Л. Масол скачати, читати онлайн

Між контрастом і нюансом

Наслідуючи природу, художники створюють певний колорит на картині — наближений (нюансний) або контрастний. Для цього застосовують розмаїття відтінків кольору: нюансних або контрастних поєднань.

Контрастний колорит утворюється за допомогою поєднання у творі протилежних кольорів, які посилюють яскравість один одного.

Порівняйте наближений колорит у живописі із тембрами музичних інструментів однієї групи (скрипка і віолончель або флейта і гобой), контрастний колорит — із контрастними тембрами (арфа і труба).

Наближении і контрастний колорити дають змогу художникам увиразнити стан природи, настрій людини — веселий або сумний, піднесений або тривожний.

Зверніть увагу, як художник застосовує прийоми контрастного та нюансного поєднання кольорів в одному творі.

Микола Глущенко. Зимовий вечір

Роздивіться композиції з рибками. Визначте, на яких із них використано контраст кольорів фігури та тла, а на яких — нюанс кольорів. Намалюйте рибку — Морську Царівну [гуаш). У кольоровій гамі зображення використайте контраст або нюанс. Пофантазуйте і домалюйте різноманітні за формою деталі середовища — мушлі, камінці тощо.

1.    Чим відрізняються контрастний і наближений (нюансний) колорити? Наведіть приклади.

^МИСТЕЦЬКА СКАРБНИЧКА

 

 

2.    Як створити наближений колорит? Поясніть.

3.    Спробуйте за допомогою фарб відобразити колорит вашої улюбленої пісні. Порівняйте засоби вираження контрасту в музиці та живопис і.

4.    Знайдіть серед ілюстрацій підручника картини з контрастним і нюансним колоритом. Спробуйте пояснити, чому художники обрали той чи інший колорит до своїх творів.

5.    Який колорит — наближений чи контрастний, на вашу думку, доречний у рекламних оголошеннях, театральних афішах, ілюстраціях до дитячих книжок? Аргументуйте свою думку.

Це стаття із підручника Л. Масол Мистецтво 5 клас

Автор: admin от 24-10-2013, 12:59, Переглядів: 18197