Народна Освіта » § 26. Поняття етикету під час споживання їжі. Правила поведінки за столом

НАРОДНА ОСВІТА

§ 26. Поняття етикету під час споживання їжі. Правила поведінки за столом

1.    Як правильно розмістити столові прибори на столі?

2.    Як правильно передавати гостям страви?

У культурі споживання їжі головну роль відіграє етикет. Це встановлені норми поведінки і правила ввічливості у будь-якому товаристві, і особливо за столом.

Перед тим як сісти за стіл, слід вимити руки. За столом сидіти прямо, не розставляючи широко лікті, не рекомендується класти їх на стіл (мал. 200).

Виделку, ніж слід правильно тримати в руках (мал. 201).

Виделку утримують у лівій, а ніж - у правій руці.

Не можна сідати дуже близько або дуже далеко від стола, а також розвалюватись і гойдатися на стільці. За столом не наспівують і не насвистують. Під час їжі не читають, не граються столовими приборами, серветкою, бахромою скатерки, будь-чим іншим, що розміщене на столі.

Не можна їсти з ножа, а також накладати ним їжу на виделку. Не прийнято різати ножем рибу, котлети, варені овочі, голубці, яєчню. Ці страви вживають, відокремлюючи невеликі шматочки виделкою, яку тримають у правій руці.

Під час їжі не можна плямкати, сьорбати, голосно жувати. Треба їсти не дуже швидко, добре пережовуючи їжу, при закритому роті.

Не можна брати їжу із загальних блюд столовим прибором.

Хліб треба брати для себе з хлібниці рукою, а не виделкою. Не можна кусати хліб від цілої скибки, треба ламати її невеликими шматочками. Птицю їдять за допомогою виделки та ножа. Проте коли на кісточці залишаються невеликі шматочки м’яса, їх можна доїдати без допомоги ножа і виделки, тримаючи кісточку руками.

Після вживання їжі ложку, виделку, ніж, інші прибори, якими користувалися, треба класти не на стіл, а на свою тарілку (мал. 202).

Коли п’ють чай, какао або каву, чайну ложечку кладуть на блюдечко (мал. 203).

Розмішуючи напої у чашці, не слід стукати ложечкою по чашці.

етикет, правила поведінки за столом.

1.    Що називається етикетом?

2.    У чому його сутність?

3.    Назви та поясни правила поведінки за столом.

Категорія: ---

Автор: admin от 10-11-2013, 17:55, Переглядів: 9012