Народна Освіта » Художня культура » Подія 26. Архітектура космічного міста

НАРОДНА ОСВІТА

Подія 26. Архітектура космічного міста

Нарешті ми прибули у величезне космічне місто, де відбувати-ряеться Міжгалактичний мистецький фестиваль. Це справді казкове місце. Щоб передати враження про нього, треба зобразити його в обЧмі. Для цього створимо зображенню; фантастичних будинків у техніці паперопластики та складемо з них космічне місто.

 

Скарбничка мистецької мудрості

Архітектура — це мистецтво проектування та спорудження будівель, а також комплексів. Твори архітектури — будинки, ансамблі — формують середовище для життя і дяльності людей відповідно до законів краси. Адже е архітектурі користь, міцність та краса взаємопов'язані

Відповідно до призначення архітектура подляеться нахиглоеу (індивілуальні та багатоквартирні будинки), громадську (культові, побутові, освітні, лікувальні, промислові споруди тощо).

Засоби виразності архп’ектури: простір, композиція, масштаб, пропорції', ритм, пластика об'ему, фактура, колір.

Архітектура взаємодіє з іншими мистецтвами: скульптурою, живописом, декоративним мистецтвом, утворюючи своєрідний мистецький синтез.

 

 

Ось ми і в центральному аеропорту галактики. Його архітектурні споруди вражають своїми грандіозними розмірами. їх форми — прості й пластичні, підкреслені ритмом та декором. Масивні частини будівель чергуються з ажурними.

Аеропорт нагадує справжнє місто, пронизане наземними та повітряними магістралями.

 

 

Споглядаючи дивовижні архітектурні форми далеких світів, хочеться пригадати пам'ятки архітектури рідного краю: урочисті палаци, величні храми. В їхніх формах гармонійно поєдналися архітектура, скульптура, живопис і декоративне мистецтво. Адже палаци і храми прикрашені рельєфами, статуями, розписами, мозаїками і вітражами.

 

 

Синтез мистецтв у храрді, окрім архітектури, декоративного та образотворчого мистецтва включає музику, хоровий спів. Така взаємодія мистецтв справляє на глядачів незабутне враження. Помилуйся шедеврами архітектури України.

 

Практичне завдання

Створи фантастичний будинок у техніці паперопластики.

 

Поради

Спочатку виконай кілька ескізів майбутнього будинку. За основну форму візьми одне з геометричних тіл: куб, паралелепіпед, призму, піраміду, конус, циліндр. Накресли розгортку, виріж її та склей основну форму. Доповни її іншими об’ємними елементами. Для уточнення форми та її декорування використай пластичні властивості паперу: можливість згинання, складання, кручення тощо. Для виготовлення симетричних елементів застосуй техніку витинання.

 

Групова робота

З однокласниками поєднайте готові будинки в одну композицію «Архітектура космічного міста». Найбільші будинки розмістіть у центрі міста. Визначте місця для доріг.

 

 

Словник-путівник

Архітектура — вид мистецтва; проектування і зведення будівель і споруд, що гармонійно формують просторове середовище людини. Паперопластика — створення об’ємних форм з паперу.

 

Запитання і завдання

1.    Які засоби виразності спільні в архітектурі й у скульптурі?

2.    Наведи приклад взаємодії архітектури і живопису.

З *. Самостійна пошукова робота

 

Які є пам’ятки архітектури у твоїй місцевості? Дізнайся про історіюїх створення. Чи є вони прикладом синтезу мистецтв?

Фантастичний мегаполіс, який приймає гостей, знаходиться на воді. Він обеднуе багато містечок, розташованих на великих островах.

У кожному побудовані красиві гро-ряадські споруди, які забезпечують культурні, освітні, побутові та інші потреби мешканців. Оскільки між островами потрібен зв'язок, тут е багато мостів вигадливої форми та неймовірної краси. Хоча б один рдіст варто показати друзям на Землі, наприклад, у вигляді обЧмної композиції.

Автор: admin от 6-11-2013, 01:46, Переглядів: 5202