Народна Освіта » Художня культура » Подія 25. Декоративне панно «Планета Земля»

НАРОДНА ОСВІТА

Подія 25. Декоративне панно «Планета Земля»

Сьогодні буде створено найголовніший подарунок мистецькому фестивалю від землян — живописне декоративне панно «Планета Земля». Воно прикрасить експозицію виставкового залу нашої планети на міжгалактичній виставці «Досягнення цивілізацій». Які наша чудова планета — воно має бути різнобарвним і багатим на красивих людей, яскраву природу, щасливі події тощо.

 

Скарбничка мистецької мудрості

Декоративне мистецтво — вид мистецтва, що вносить художню організацію в усі сфери життя людини. Розділяється на:

—    монумеитально-декоративие мистецтво, яке разом з архітектурою формує художньо-естетичне просторове і предуїетне середовище людини (архітектурний декор, декоративні рельєфи, статуї, декоративний живопис):

-декоративно-прикладне мистецтво (побутовіхудожні вироби):

—    оформлювальне мистецтво (художнє оформлення свят, експозицій на виставках і в музеях, вітрин).

Має багато спільного з дизайном — художнім конструюванням промислових виробів.

Роздивися твори декоративного мистецтва» які розповідають про красу світу природи нашої планети. Знайди серед них мозаїку» вітраж» гобелен» батік» живопис на склі.

Роздивися твори декоративного мистецтва: мозаїку та панно про Землю. Які засоби виразності відіграють головну роль у кожному з них?

Космічні фантазії

Що можна розповісти космічним друзям про нашу планету? Це і різноманітна природа» архітектура міст і сіл» життя і праця людей.

А що ти хочеш намалювати на згадку про нашу планету» рідний край?

Зображаючи красу Землі, не можна не згадати про квіти найрізноманітніших форм і кольорів.

Практичн е за вдан ня

Намалюй гуашшю ескіз живописногодакоративного панно «Планета Земля», яким можна було б прикрасити експозицію виставкової зали «Планета Земля» на міжгалактичній виставці «Досягнення цивілізацій».

Поради

Подумай, що найголовніше про нашу планету. Батьківщину, рідні місця ти хочеш розповісти людям. Добери кольори, які найкраще передадуть твій настрій. Пам'ятай, що вирішення композиції —декоративне.

Словник-путівник

Декоративне мистецтво — вид мистецтва, твори якого надають середовищу проживання ЛЮДІ ни художніх, естетичних якостей: мистецтво прикрашання, оздоблення.

Декоративний живопис — живопис, що е частиною архітектурного ансамблю або твору декоративно-прикладного мистецтва, призначений для прикрашання і підкреслення конструкціі'й функції будівель і предметів. Декоративний живопис (які монументальний) може бути розписом, панно, мозаїкою і вітражем.

Панно —декоративний живописний або скульптурний твір, призначений для оздоблення стіни чи стелі.

Запитання і завдання

1.    Чим панно відрізняється від інших різновидів живопису?

2.    у чому, на твою думку, полягає декоративність панно?

З Самостійна пошукова робота.

Відвідай місцевий краєзнавчий музей, ви ставкову залу. Чи є декоративн і панно у твоєму місті, селищі? Які приміщення вони прикрашають?

Художній проект дня допитливих

Створи ескіздекоративногопаннодля розпису приміщень школи, порадься із вчителем та виконайте його разом з однокласниками.

 

(з підручника О. Калініченко, Л. Масол Образотворче Мистецтво)

Автор: admin от 6-11-2013, 01:43, посмотрело: 5043