Народна Освіта » Художня культура » Подія 7. Я — член екіпажу

НАРОДНА ОСВІТА

Подія 7. Я — член екіпажу

Тепер ти — член екіпажу зорельота. Всі космонавти багато працюють, постійно зайняті важливими справами з обслуговування корабля. Настав час усім відпочити і добре роззнайомитися, адже тоді і робота краще йтиме. Запропонуй цікавий спосіб розказати про себе: намалювати автопортрет. У ньому мовою графіки можна поділитися своїми захопленнями, розповісти про домашніх улюбленців. Автопортрети всіх членів екіпажу можна поєднати в одну композицію. Тоді наочно буде видно, що поруч кожного — плече друга, а всі разом — одна команда.

 

Скарбничка мистецької мудрості

Немає, мабуть, такого художника, який би не намалював себе, тобто — свій автопортрет. Для цього він вивчав своє відображення у дзеркалі, щоб реалістично — правдиво, відтворити його на папері чи полотні, або малював себе за уявою, щоб образно передати в зображенні свої погляди, уподобання та емоції.

г_Мистецтво планети Земля

Роздивись автопортрети художників. Це може бути зображення по плечі, погруддя, портрет з руками або у повний зріст.

Часто автопортрет психологічний, передає емоційний стан художника. Тому важливе значення у портреті має зображення очей, напрямок брів, порух губ і, звичайно, загальний вираз обличчя.

Роздивись особливості пропорції обличчя дітей.

Зверни увагу на застосування ліній, штрихів, плям у портретах дітей.

 

Практичне завдання

Кольоровими олівцями намалюй свій автопортрет.

 

Поради

Спочатку визначся з тим, як ти вважаєш за потрібне себе зобразити: передати зовнішню схожість та певні риси характеру: серйозність чи веселу вдачу; або також розказати про свої захоплення тощо. Врахуй це при побудові КОМПОЗИЦІЇ. Звичайно, головне в портреті — обличчя. Тому намагайся правильно передати його пропорції — співвідношення розмірів окремих частин між собою та шрдо висоти та ширини голови. Звертай увагу на загальні закономірності побудови обличчя. Лініїта штрихи мають підкреслювати форму обличчя. Ескіз допоможе тобі визначитися з композицією.

Словник-путівник

Автопортрет — портрет художника, виконаний ним самим; у більшості випадків — за допомогою дзеркала.

Запитання і завдання

1.    Який з автопортретів на поданих ілюстраціях сподобався тобі найбільше і чому?

2.    Чи впливають кольори на враження від автопортретів?

З *. Самостійна пошукова робота.

Разом з однокласниками відвідайте міську картинну галерею. Чи є там автопортрети художників? Якщо це ваші сучасники, спробуйте з ними зустрітися та побувати в їхній художній майстерні.

Колективна    робота

Разом з учнями класу із створених автопортретів складіть композицію «Груповий портрет екіпажу зорельота». На великому аркуші можете намалювати або наклеїти відповідне тло — зоряне небо або частину інтер’єру космічного корабля. Автопортрети меншого розміру розмістіть на дальньому плані, більшого — на передньому. Зображення частково можуть загороджувати одне одного. Так створиться враження справжнього великого групового портрета. Насамкінець можна домалювати усім персонажам однакові елементи одягу чи емблеми екіпажу.

 

(з підручника О. Калініченко, Л. Масол Образотворче Мистецтво)

Автор: admin от 6-11-2013, 00:50, посмотрело: 2287