Народна Освіта » Українська література » Контрольна робота за творчістю Євгена Плужника. Ліричний герой.

НАРОДНА ОСВІТА

Контрольна робота за творчістю Євгена Плужника. Ліричний герой.

Початковий рівень
1. До яких літературних організацій входив Є. Плужннк?
2. Пригадайте поетичні збірки Є. Плужника.
Середній рівень
3. Що переживає ліричний герой поезії «Для вас, історики майбутні...»?
4. Що символізує образ човна у вірші «Ніч... а човен — як срібний птах»?
Достатній рівень
5. Розкрийте філософський зміст поезії «Вчись у природи творчого спокою».
6. За допомогою яких художніх засобів досягається поєднання інтимного переживання й філософського роздуму у вірщі «Річний пісок...»?
Ліричний герой — носій переживання в ліричному творі (синоніми — ліричне «я», ліричний суб’єкт). Лірика не лише відтворює почуття поета, вона їх трансформує, збагачує, ніби створює заново. Трапляється, що в авторській уяві з'являються навіть такі психологічні ситуації, яких у реальності не існувало. Ліричні переживання можуть пов’язуватись як із самим поетом, так і з іншими, не схожими на нього особами. Лірику, в якій переживання належать осо6і, що відрізняється від автора, називають рольовою. Однак провідне місце в ліричній творчості посідає поезія не рольова, а автопсихологічна — така, що постала внаслідок прямого самовираження поета. Такій ліриці властива безпосередність саморозкриття автора. Знайомлячись із автопсихологічною поезією, ми одержуємо яскраве й багатогранне уявлення про духовно- біографічний досвід автора, його особисту долю.

Мітки: Євген Плужник, котрольна робота, методичні матеріали та розробки контрольних робіт, самостійних тощо, ліричний вірш.

Автор: admin от 20-04-2013, 01:34, Переглядів: 4303