Народна Освіта » Біологія » Правила гігієни органів слуху, яких необхідно дотримуватись

НАРОДНА ОСВІТА

Правила гігієни органів слуху, яких необхідно дотримуватись

1.  Значення слухового аналізатора в житті людини.

2.  Гігієна слуху.

Нас оточує безліч звуків. їхнє багатство і різноманітність є не тільки джерелом інформації про навколишній світ, але й справляє на людину велике емоційне враження. Зниження або втрата слуху значно обмежує життєві можливості людини. Тому слід знати і за­вжди дотримуватись правил гігієни слуху.

Для збереження слуху треба оберігати від пошкоджуючої дії різних факторів, перш за все від механічних пошкоджень, шкі­ряний покрив зовнішнього вуха і особливо барабанну перетинку. Необхідно регулярно мити вуха теплою водою з милом, бо разом із сіркою, що накопичилась у слуховому проході, там затримуються пил і мікроорганізми. Травмуючої дії на слуховий аналізатор, яка призводить до зниження або втрати слуху, надають гучний звук, постійні шуми, особливо коливання ультрависоких і інфранизь- ких частот. Тому для боротьби з шкідливим впливом цих факторів у промислових умовах застосовується комплекс захисних заходів. Необхідно своєчасно лікувати простудні захворювання носоглот­ки, бо через слухову трубу в барабанну порожнину можуть прони­кати хвороботворні мікроорганізми, викликаючи запальні проце­си органів слуху.

Висновок: слух є джерелом інформації. Порушення слуху при­зводить до травмування особистості, обмеження її можливо­стей. Підтримка функціональної здатності слухового аналіза­тора зводиться до дотримання правил особистої гігієни, профі­лактики захворювань.

Запам’ятай: слуховий аналізатор, барабанна перетинка, шум, вухо.

Категорія: Біологія

Автор: admin от 9-03-2013, 23:29, Переглядів: 21984