Народна Освіта » Значення загартовування організму. Способи загартовування

НАРОДНА ОСВІТА

Значення загартовування організму. Способи загартовування

  1. Суть загартовування.
  2. Гігієнічні вимоги до загартовування.
  3. Методи загартовування.

Під загартовуванням розуміють комплекс методів, спрямова­них на підвищення функціонування резервів організму та його опірності до несприятливої дії фізичних чинників навколишнього середовища.

загартування бігомСуть загартовування — тренування механізмів, за допомо­гою яких організм реагує на певні кліматичні чинники. В процесі таких тренувань реакції організму поступово стають швидшими, точнішими і надійнішими, внаслідок чого зростає стійкість орга­нізму до певних чинників.

Гігієнічні вимоги до загартовування: слід регулярно і посту­пово нарощувати тривалість і силу процедур, враховуючи індиві­дуальні особливості й контролюючи стан свого організму.

Основні елементи загартовування організму — перебування на свіжому повітрі, сонячні ванни та водні процедури.

Повітряні ванни приймають через 1—2 години після їди при температурі повітря не нижче 18—20°С протягом 15—20 хвилин, поступово збільшуючи їхню тривалість до 2—3 годин на день.

Водні процедури (обливання, вологе обтирання, душ) слід по­чинати, коли температура води й повітря не нижче 20 °С, і прово­дити, як правило, не довше 10 хвилин.

Сонячні ванни найкорисніші між 8-ю і 11-ю годинами дня. У перші дні літнього відпочинку не можна довго перебувати на сонці. Починати сонячні ванни треба з 4—5 хвилин, поступово

збільшуючи цей час до 40—50 хвилин. Голова при цьому повинна бути захищена головним убором.

Висновок: загартовування сприяє зміцненню всього організ­му, його опірності. Дотримання правил техніки загартовування гарантує підвищення функціональних резервів організму.

Запам’ятай: здоров’я, загартовування, профілактика

Категорія: ---

Автор: admin от 5-03-2013, 23:31, Переглядів: 5765