Народна Освіта » Біологія » Що спричиняє викривлення хребта та як його попередити

НАРОДНА ОСВІТА

Що спричиняє викривлення хребта та як його попередити

викривлення хребта1.  Причини викривлення хребта.

2.  Постава.

3.  Методи профілактики викривлень хребта.

Порушення постави з'являються здебільшого у період дитинства чи у підлітків, бо на цих стадіяї формування організму більшість кісток грудної клітки та спинні хребці містять велику кількість хрящової тканини. Причини ж викривлення хреба досить банальні: неправильне сидіння за партою, робочим місцем - сутулість, згорбленість тощо; невідповідність зросту дитини та висоти стола; лямкові портфелі, що носяться постійно лише на одній стороні плечей; занадто м'яке ліжко, що прогибається, тим самим змушуючи хребет на цілу ніч приймати викривлену форму. Такі фактори як нестача вітамінів та недостатньо багатий раціон харчування також негативно впливають на розвиток хребта. Водночас, негативні емоції та тривала перевтома можуть понизити м'язовий тонус, а це в свою чергу призводить до слабшої підтримки хребта і його неменучого викривлення.

Осанка — це правильне положення тіла в спокої та під час ру­хів. Ознаки правильної осанки: у положенні стоячи голова три­мається прямо, плечі — на одному рівні, шийно-плечові обриси однакові, нижні кутки лопаток на одному рівні, трикутники талії з обох боків симетричні, лінія остистих відростків хребта займає середнє положення. Хребет у профіль має нормально виявлені фізіологічні вигини (величина шийного і поперекового лордозів, грудного і крижового кіфозів не перевищує 4 см).

Щоб уникнути дефектів осанки, треба спати на напівтвердій постелі з невеликою подушкою, сидіти за партою або столом, які відповідають зросту, необхідне достатнє освітлення робо­чого місця. Велике профілактичне значення мають регулярні заняття ранковою гімнастикою та спортом, рухливі ігри на по­вітрі, проведення фізкультхвилинок на уроках, уроки фізичної культури.

Висновок: причинами викривлення хребта є недотримання правил гігієни опорно-рухового апарату. Поширеним порушенням постави є сколіоз.

Запам’ятай: хребет, кіфоз, лордоз, гігієна, фізична кільтура, осанка, грудна клітка.

Категорія: Біологія

Автор: admin от 5-03-2013, 22:37, Переглядів: 6096