Народна Освіта » Культура Швейцарії. Художня культура 11 клас

НАРОДНА ОСВІТА

Культура Швейцарії. Художня культура 11 клас

Швейцарія — дивовижна країна, яка дбайливо зберігає власну культурну спадщину. Мистецтво країни розвивалося, з одного боку, під впливом німецької, французької та італійської культури, а з іншо­го, на основі власних художніх традицій. Тому й досі дуже важко точ­но сказати, що таке власне «швейцарська культура». У самій Швей­царії розрізняють поняття «швейцарська культура» (як правило, народне мистецтво) і «культура Швейцарії». Вулиця Берна

На території країни розташовані чотири світові пам'ятки куль­тури: Старе місто Берна, замки Беллінози, монастир Санкт-Галлена й монастир святого Іоанна Хрестителя в Мюстаїрі.Старовинний Швейцарський годинник. Сучасний годинник фірми "Rolex"

Музичне мистецтво країни неоднорідне за своїм складом, оскіль­ки у Швейцарії рівноправно існують такі мови: німецька, французька та італійська. У фольклорі Швейцарії найтиповішими жанрами є іс­торична пісня, пастуші награші на альпійських ріжках, деякі танцю­вальні наспіви-награші (зокрема «пташина полька») та йодли (наспі­ви, що характеризуються частим застосуванням фальцету). 

Найвідомішими швейцарськими письменниками були М. Фріш, світову популярність якому принесли романи («Штіллер», «Ното ГаЬег» і «Назву себе Гантенбайн»), та Ф. Дюрренматт, швейцарський прозаїк, публіцист, драматург, один із майстрів психологічного детек­тиву. Найвизначніші його твори — «Суддя та його кат», а також п'єси «Візит старої дами», «Фізики», «Шлюб пана Міссісіпі».

Але найбільшої популярності у Швейцарії набуло мистецтво ство­рення годинників.

Кишеньковий годинник — витвір швейцарського ювелірного мистецтва

Перша женевська гільдія годинникарів, до якої входили сотні майстрів із різних країн, була створена 1601р. Але згодом майстри стали оселятися в різних містечках Швейцарії, започатковуючи влас­ні годинникові фірми. До середини XVII ст. Швейцарія стала абсолют­ним світовим лідером у виробництві годинників.

У Женеві розвиток годинникарства також не припинявся. Однак Женевський годинниковий завод — перший у Швейцарії — був ство­рений лише 1804 р. Масове виробництво швейцарських годинників

стало можливим наприкінці XIX — на початку

XVII ст. У той час були впроваджені розробки ін­женерів П. Ф. Інгольда, який запропонував маши­ну для вирізування шестерень та плат, й А. Ле- шо, автора принципу взаємозамінності деталей у годинниковому механізмі. Завдяки цьому ново­введенню швейцарські годинники, найточніші й найвишуканіші, стали значно доступнішими за ціною.

У 1926 р. в місті Гренхені з'явилися перші наручні годинники з автопідзаводом (практично в тому вигляді, у якому вони існують нині). У 1967 р. в Невшателі були створені перші квар­цові наручні годинники, а в 1972 р. з'явилися електронні годинники на рідких кристалах. Най- відомішими швейцарськими брендами є «Rolex», «Tissot», «Longines», «Candino», «Raymond Weil», «Appella» та інші.

Чи не щороку швейцарські годинникові компанії представляють світовій громадськості нові зразки свого мистецтва, що вражають своєю технологічною досконалістю й функціональною універсальністю. У всьому світі швейцарські годинники посідають перше місце завдяки своїй високій якості.

ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ

  • Підготуйте літературний вечір на тему «М. Фріш і Ф. Дюрренматт — видатні письменники XX ст.», «Ви­стави Ф. Дюрренматта на сценах українських театрів».
  • Розробіть дизайн власного кишенькового годинника.
Категорія: ---

Автор: admin от 26-02-2013, 20:00, Переглядів: 5644