Народна Освіта » Цікаве для дітей » Брати наші Менші

НАРОДНА ОСВІТА

Брати наші Менші

Чи знаєш ти, що тварини часом здатні на майже людські вчинки? Відомо, наприклад, що дельфіни часто виступають у ролі рятівників. Недавно біля узбережжя в Індійському океані перекинулася під натиском хвиль невелика яхта. Три члени команди, потрапивши у воду, вирішили, що прийшов їм кінець,— навколо було повно кровожерних акул.
Та ось з’явилися дельфіни. Вони щільним кільцем оточили яхту й людей, захищаючи їх від хижаків. Заспокоївшись, спортсмени підняли й поставили яхту, вичерпали воду і попливли до берега. Дельфіни проводжали їх до хвилеріза, а потім повернулися і щезли в океані.
Про дельфінів можна було б довго розповідати — настільки вони цікаві. До речі, дельфіни, живучи у воді, народжують дітей так само, як ссавці на суші.
У багатьох наших менших братів дуже високі здібності, можна сказати — таланти. Ну чим не талант маленька срібляста акваріумна рибка, яку розводять в Японії? Вона якимось чином відчуває наближення землетрусу. Вже за кілька днів до нього рибка починає нервувати, метатися по акваріуму. Ця рибка в Японії — помічниця і великий друг людини.
Багато у тварин не лише талантів, а й не-збагненних таємниць. Як знаходить дорогу додому голуб, якщо його кудись далеко відвезти? А як знаходить дорогу додому кіт? Як знаходять “свої” річки і моря лососі і вугрі?
Та чи не найбільше дивує нас здатність деяких птахів розмовляти. Папугу можна навчити повторювати слова будь-якою мовою, проте він не розуміє того, що каже. Птахам, видно, це подобається, але покладатися на те, що вони говорять, не можна. Хоча розповідають і таку історію.
Це сталося в американському місті Хьюс- тоні. Поліцейські навідалися до недавно випущеного з тюрми злочинця і були приголомшені лементом папуги, який увесь час повторював: “Лауро!” Один з поліцейських пригадав, що місяць тому одна жінка заявила про зникнення дорогого птаха. Коли привели цю жінку, папуга начебто зітхнув і сказав: “Лауро, нарешті!” Мабуть, його навчили кликати непосидющу Лауру і зустрічати її саме цими словами.
Природа й справді щедро обдарувала різними талантами наших менших братів. І хоч люди спостерігають за тваринами багато тисяч років, раптом у них виявляється ще якась несподівана або й зовсім казкова риса. Ось така, наприклад.
Ти, мабуть, читав або чув колись легенду про знаменитого Щуролова з Гаммельна, який звільнив місто від пацюків. Він заманив їх в озеро звуками своєї зачарованої флейти. Ніхто не вірив, що так може бути насправді, що ці гидкі гризуни можуть слухати музику, захоплюватися нею.
Та ось одна канадська дівчина, яку звали Жо- зелія, пішла у парк, щоб там підготувати заданий їй урок гри на флейті. Вона не хотіла заважати своєю грою вдома. Граючи, вона уважно дивилася на ноти і не оглядалася навкруги. Та раптом побачила: навколо неї зібралося декілька ховрашків. Вони уважно слухали її гру.
І так було кожного разу, коли вона грала. Тільки їм подобалися не всі її музичні твори, а лише деякі, і саме на них ховрашки приходили. Може, знаменитий Щуролов знав якусь особливу мелодію?

Анна Коваль
Категорія: Цікаве для дітей

Автор: admin от 17-03-2012, 13:35, посмотрело: 3720