Народна Освіта » Художня культура » Культура Болгарії. Художня культура 11 клас

НАРОДНА ОСВІТА

Культура Болгарії. Художня культура 11 клас

Кирило і Мефодій. Фреска Монастиря Св. Наума - Болгарія. Апостоли Кирило і Мефодій перекладають книги слов'янською мовоюКультура Болгарії складалася під впливом візантійської та му­сульманської традицій. Болгарія відома багатим фольклором, відмін­ною традиційною музикою, народними ритуалами й оповідями.

За часів середньовіччя Болгарія була культурним центром слов'янської Європи. Національні культури України, Росії, Біларусі, Сербії та Македонії розвинулись завдяки слов'янській писемності, що її винайшли болгарські просвітники Кирило та Мефодій. На честь цих видатних осіб починаючи із 24 травня 1851 року в Болгарії відзнача­ють урочисте Свято болгарської культури та слов'янської писемності.

Діяльність Кирила і Мефодія

Від часів Володимирового хрещення давньоруська церква стала головним поширювачем писемної культури. Поява кириличної абетки, як відомо, пов'язується з так званою Моравською місією братів із грецького міста Салоніки Костянтина (у чернецтві Кирила) і Миха- їла (у чернецтві Мефодія). Працюючи у 860-х роках у Великій Мора­вії як місіонери, брати на основі грецького письма впорядкували пер­шу слов'янську абетку і записали нею перші переклади з грецького Євангелія та Псалтиря.

Що ви знаєте про слов'янські абетки глаголицю та кирилицю? Винайдення якої належить Кирилові?

Кирило та Мефодій переклали багато книг, що стало початком формування старослов'янської літературної мови, а також вони спри­яли поширенню грамотності серед слов'янських народів.

ПРАКТИЧНЕ ЗАВДАННЯ

  • Проведіть конкурс на краще розуміння та знання лексики слов'янських мов.
  • Підготуйте доповідь про життя Кирила та Мефодія.

Автор: admin от 25-02-2013, 23:12, Переглядів: 2704