Народна Освіта » Художня культура » Культура Межиріччя (Месопотамія). Художня культура 11 клас

НАРОДНА ОСВІТА

Культура Межиріччя (Месопотамія). Художня культура 11 клас

Зикурат Етеменанки - Вавилон. Фантастична істота Шеду - АссиріяМежиріччя — одна з найдавніших цивілізацій світу. Найвідомі- ші давні держави цього регіону Ассирія та Вавилонія славилися висо­ким рівнем художньої культури.

Художня культура войовничої Ассирії активно переймала мис­тецькі надбання підкорених народів. Але, поєднавши та переосмислив­ши чужі традиції, ассирійці створили на їхній основі власне самобут­нє мистецтво. Наприклад, в архітектурі застосовувались усі відомі на той час типи споруд, та ассирійські митці по-новому ставились до самого архітектурного комплексу: його серцем став не храм (як це було в Єгипті), а царський палац. Саме із цим видом будівель пов'язаний розвиток мистецтва Ассирії. Прикрашаючи палаци, ассирій­ці віддавали перевагу рельєфу. Багатофігурні композиції із зображен­ням міфологічних, жанрових і батальних сцен, виконані в рельєфі на плитах із мармуроподібного вапняку, визначили самобутність асси­рійського скульптурного мистецтва.

Вавилон залишався одним із найбільших культурних центрів протягом майже двох тисяч років. Його архітектура і скульптура вирізнялися надзвичайною красою й досконалістю. Кращі взірці ва­вилонської архітектури — славетні зикурати (масивні споруди у формі поставлених одна на одну зрізаних пірамід, що звужувалися догори). Відомості про одну із таких споруд — зикурат Етеменанки — уві­йшли до біблійної притчі про Вавилонську вежу, що мала сягнути небес.

Справжнім шедевром давнього архітектурного мистецтва є так звані Висячі сади Семіраміди, що належать до семи чудес світу. За дав­німи переказами ця архітектурна споруда нагадувала вічно квітучий зе­лений пагорб.

Самобутнє, високохудожнє для свого часу мистецтво Ассирії та Вавилонії є яскравою сторінкою в історії мистецтва Давнього світу. Мистецькі традиції прадавніх держав Межиріччя здійснили потужний вплив на розвиток мистецтва багатьох країн Близького Сходу.

Автор: admin от 2-02-2013, 21:01, Переглядів: 9598