Народна Освіта » Всесвітня Історія » Перші середньовічні держави

НАРОДНА ОСВІТА

Перші середньовічні держави

У середині І тис. н. е. Європа потерпала від постійних нападів варварів, які ніби хвилі накочувалися зі Сходу. У цей час співіснували й боролися між собою два світи — римський і варварський. Численні ворожі племена у багатовіковому протистоянні з римлянами не лише змогли знайти собі місце на теренах Європи, але й стали переможцями. Вони захопили землі Західної Римської імперії, і держава, що проіснувала понад тисячу років, загинула. Проте частину найкращих здобутків Риму в царині культури й політичної організації варвари все ж прийняли. У боротьбі й поступовому злитті варварського й римського світів народився світ Середньовіччя.

Після занепаду Західної Римської імперії Східна — Візантія — існувала ще протягом тривалого часу. Вона була досить могутньою і впливовою державою у Середземноморському регіоні.

З виникненням варварських держав на території колишньої Римської імперії політична карта Європи почала поступово змінюватися. Найміцнішим з усіх варварських держав стало королівство франків у Галлії. За династії Ка-ролінгів франки панували у Західній Європі. їхні королі зосередили в своїх руках чималу владу, провели реформи управління, освіти, релігійної сфери.

Основною релігією середньовічної Європи стало християнство. З кожним століттям християнська церква набирала все більше сили й авторитету. Вона впливала на суспільне й державне життя країн Європи. Європейські правителі, сходячи на престол, просили благословення в очільників християнської церк-ви — папи римського або константинопольського патріарха.

У Європі за доби Середньовіччя формувалися нова, порівняно зі стародавніми часами, система державної влади, феодальні відносини і нова християнська культура. Це був болісний процес. Нерідкими в тогочасній Європі були економічні негаразди, епідемії, голод, війни. І лише у XV ст., вирвавшись завдяки Великим географічним відкриттям за межі Старого Світу, європейці змогли відкрити нову сторінку своєї історії — добу Нового часу.

Автор: admin от 19-08-2015, 17:41, Переглядів: 4093