Народна Освіта » Історія створення роману Д. Дефо «Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо»

НАРОДНА ОСВІТА

Історія створення роману Д. Дефо «Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо»

За своє довге життя Д. Дефо написав багато книг. Але жодна з них не мала нікого успіху, як «Пригоди Робінзона Крузо».

До написання роману Д. Дефо підштовхнула зустріч з Олександром Селкірком — штурманом судна «П’ять портів». Він і розповів Дефо свою дивовижну історію. Селкірк посварився на кораблі з капітаном, і той висадив його на неза алений острів поблизу берегів Чилі. Там він прожив чотири роки і чотири місяці, харчуючись м’ясом кіз та черепах, фруктами й рибою. Спочатку Селкіркові було сутужно, але пізніше він навчився розуміти природу, опанував і пригадпи чимало ремесел.

Одного разу до цього острова пристав брістольський корабель «Герцог» пін командуванням Вудса Роджерса, який і забрав на свій борт Олександра Селкірка

Усі розповіді Селкірка Роджерс записав до суднового журналу. Коли ці записи були оприлюднені, про Селкірка заговорили у Лондоні, як про диво.

Д. Дефо використав розповіді про пригоди штурмана і написав свій ромам про Робінзона Крузо. Сім разів автор змінював подробиці життя героя на остров ві. Він переніс острів із Тихого океану до Атлантичного, а час дії приблизно ми п’ятдесят років відсунув у минуле. Письменник також збільшив термін перебу: вання свого героя на острові у сім разів. До того ж він подарував йому зустріч з вірним другом і помічником — з тубільцем П’ятницею.

Пізніше Д. Дефо написав продовження першої книги — «Подальші пригоди Робінзона Крузо». У цій книзі письменник розповідає про те, як його герой потрапив до Росії. Робінзон Крузо почав знайомитися з Росією в Сибіру. Там він побував на Амурі. А до цього Робінзон мандрував по всьому світу, побував на Філіппінах, у Китаї, переплив Атлантичний, Тихий, Індійський океани.

Роман Д. Дефо «Пригоди Робінзона Крузо» справив значний вплив на розІ виток світової літератури. Він започаткував новий жанр — «робінзонаду». Саме так називають будьякий опис пригод на незаселеній землі. Книгу Д. Дефо багато разів наслідували. У Робінзона з’явилося багато двійників. Він мав різні імена на, був і данцем, і греком, і шотландцем. Читачі різних країн чекали від письменників творів, не менш захоплюючих, ніж книга Д. Дефо. Так одна книга породила цілу низку інших літературних творів.

Категорія: ---

Автор: admin от 18-01-2013, 23:38, Переглядів: 6919