Народна Освіта » Українська література » Змалювання народних звичаїв та обрядів у повісті М. Гоголя «Ніч перед Різдвом»

НАРОДНА ОСВІТА

Змалювання народних звичаїв та обрядів у повісті М. Гоголя «Ніч перед Різдвом»

Видатний російський письменник М. Гоголь народився і провів своє дитин ство на мальовничій Полтавщині. З юних літ полюбив він українську природу, звичаї та обряди українського народу. Після закінчення Ніжинської гімназії І и голь опинився у Петербурзі, і там йому не вистачало сонячної України, мелодійних народних пісень, гострого українського гумору. Саме тому Гоголь зиср тається до матері та друзів з проханням надіслати йому цікаві історії та поиір'н українців, легенди та перекази. Вони були багатим джерелом для письменника.І незабаром він створює збірку чудових повістей «Вечори на хуторі біля Диканьки». Ця збірка принесла М. Гоголю славу і популярність.Одна з найкращих повістей збірки — «Ніч перед Різдвом». Чудова ясна ми розна ніч. Місяць велично піднявся у небо посвітити добрим людям і всьому світу, щоб усім було весело колядувати і славити Христа.

Є у нашого народу такий давній звичай. Напередодні Різдва, у Святвечір, молодь ходить від хати до хати і співає під вікнами колядки. Кажуть, у давнину наші предки-язичники вважали Коляду за бога. З тих часів і походять колядки. Та в християнські часи в колядках співають про народження Христа, бажають здоров’я господарю, господині, їхнім дітям. Колядникам господар чи господиня завжди кидають у мішок ковбасу, паляниці, горіхи, різні солодощі, гроші.

Дівчата і парубки вийшли на вулицю, осяяну місяцем. Як добре бути в ком панії дівчат і парубків, разом з ними і жартувати! Веселою юрбою з мішками подарунків, пустуючи і сміючись, ковзаючись та кидаючи один в одного сні» ки, іде від хати до хати молодь.

А ті, хто залишився цього вечора вдома, збираються всією родиною за святковим столом. На стіл ставлять пісні страви. Головною стравою на Святвечір є кутя — варена пшениця з маком і медом.

А наступного дня ше до світанку люди ідуть до церкви. Усі одягнені в наіі краще вбрання. На головах дівчат яскравіють стрічки, на шиях виблискують на миста, хрести, дукати. Усі люди всміхнені, бо настало свято.

Христос народився!

Автор: admin от 18-01-2013, 23:23, Переглядів: 25173